Winamp swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Dawniej był programem instalowanym zaraz po instalacji systemu operacyjnego, dziś mało kto o nim pamięta. Sam niemal zapomniałem o nim po przejściu na Linuksa, nie widziałem też potrzeby instalowania go na telefonie. Dziś, dzięki grupie fanów mamy okazję przypomnieć sobie dawne czasy.

Jak to działa?

Aplikacja bazuje na Winampie wersji 2.9. Niestety, nie wszystko działa tak jak powinno. W oczy rażą piksele, które aż proszą się o policzenie. Po uruchomieniu wyświetli się bardzo małe okienko, jego powiększenie jest możliwe kombinacją klawiszy Ctrl+D. W nasze ręce oddano 6 skórek, w tym podstawową, którą doskonale zna każdy fan Winampa. Możliwe jest również załadowanie własnej skórki. Poprawnie działa equalizer, niestety, zabrakło listy odtwarzania. Samą muzykę ładuje się bezpośrednio z dysku komputera.

Czy to ma sens?

Prace cały czas trwają, być może w przyszłości przeglądarkowy Winamp będzie działał tak samo, jak oryginał. Technologie tworzenia stron internetowych potrafią zdziałać cuda, kilka lat temu przy pomocy HTML5 powstała przeglądarkowa wersja gry Wolfenstein 3D. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zakończenie prac.

Strona projektu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.