Huawei znane jest z tego, że stara się wybić poprzez uszczypliwość w stosunku do konkurencji. Oczywiście nie tylko ta chińska firma tak robi, ale nawet Samsung i Apple nie pokazują już swojej wyższość nad innymi tak często, jak robiły to wcześniej. Tym razem nie mogło oberwać się nikomu innemu jak Amerykanom, którzy niedawno zaprezentowali trzy, nowe iPhone’y. Jeśli ominęła Was ta informacja to serdecznie zapraszam do relacji Mariusza z konferencji Apple: Klik!

Do najbardziej wyjątkowego smartfona firmy z Cupertino trafiła technologia nazwana FaceID. Polega ona na skanowaniu twarzy 3D w celu weryfikacji tożsamości użytkownika. Właśnie tę kwestię Huawei postanowiło wykorzystać w swojej zapowiedzi Mate’a 10. Ujrzy on światło dzienne 16 października, więc za niecały miesiąc. Ma być pierwszym smartfonem na świecie z układem Kirin 970, który może pochwalić się specjalną jednostką. NPU, czyli Neural Processing Unit ma wspomagać sztuczną inteligencję za sprawą sieci neuronowej. Oznacza to, że maszynowe uczenie może zostać wykorzystane do rozpoznawania twarzy.

Let's face it, facial recognition isn't for everyone.Unlock the future with #TheRealAIPhone. 16.10.2017

‎Posted by Huawei Mobile on‎ שישי 15 ספטמבר 2017

Do czego dokładnie Huawei zastosuje nowatorski układ w Kirinie 970? Tego dowiemy się za miesiąc, gdy poznamy smartfona określanego mianem „prawdziwego telefonu ze sztuczną inteligencją”.

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.