Co roku o tej porze, kiedy Google wydaje kolejną wersję systemu operacyjnego Android, powtarza się ta sama sytuacja. Aktualizacja oprogramowania w smartfonach i tabletach zajmuje producentom przeważnie wiele miesięcy. Ma to związek z ogromną liczbą bardzo zróżnicowanych urządzeń oraz nakładek na nie. Szerzej ten temat opisał dzisiaj Adam we wpisie: Oj, trochę poczekacie na Androida Oreo na swoje smartfony – analiza.

Oprócz telefonów, które otrzymają update do najnowszej wersji systemu, na rynku pojawią się też takie, które będą ją miały od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów i mediów w zeszłym roku pierwszym flagowcem z Androidem 7.0 Nougat na półkach sklepowych był LG V20. Co więcej, telefon ten został nawet zaprezentowany na oficjalnej stronie zielonego robota.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Na piątego października tego roku Google zapowiedziało premierę swoich własnych smartfonów, czyli nowej odsłony Pixeli. Jednak najprawdopodobniej te urządzenia pojawią się na rynku z dużym opóźnieniem. Różne źródła twierdzą, że pierwszym smartfonem z zainstalowanym Androidem 8.0 Oreo dostępnym dla klientów będzie Huawei Mate 10. Według najnowszych informacji Chińczycy pracują nad najnowszą wersją swojej nakładki EMUI w wersji 6.0, która bazuje na ósmej odsłonie zielonego robota. W związku z tym trwają jej zamknięte testy beta. Huawei Mate 10 zostanie oficjalnie przedstawiony 16 października. W związku z tym chiński producent ma jeszcze dużo czasu, żeby zoptymalizować swoje oprogramowanie.

źródło: phonearena
Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)