Co roku o tej porze, kiedy Google wydaje kolejną wersję systemu operacyjnego Android, powtarza się ta sama sytuacja. Aktualizacja oprogramowania w smartfonach i tabletach zajmuje producentom przeważnie wiele miesięcy. Ma to związek z ogromną liczbą bardzo zróżnicowanych urządzeń oraz nakładek na nie. Szerzej ten temat opisał dzisiaj Adam we wpisie: Oj, trochę poczekacie na Androida Oreo na swoje smartfony – analiza.

Oprócz telefonów, które otrzymają update do najnowszej wersji systemu, na rynku pojawią się też takie, które będą ją miały od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów i mediów w zeszłym roku pierwszym flagowcem z Androidem 7.0 Nougat na półkach sklepowych był LG V20. Co więcej, telefon ten został nawet zaprezentowany na oficjalnej stronie zielonego robota.

Na piątego października tego roku Google zapowiedziało premierę swoich własnych smartfonów, czyli nowej odsłony Pixeli. Jednak najprawdopodobniej te urządzenia pojawią się na rynku z dużym opóźnieniem. Różne źródła twierdzą, że pierwszym smartfonem z zainstalowanym Androidem 8.0 Oreo dostępnym dla klientów będzie Huawei Mate 10. Według najnowszych informacji Chińczycy pracują nad najnowszą wersją swojej nakładki EMUI w wersji 6.0, która bazuje na ósmej odsłonie zielonego robota. W związku z tym trwają jej zamknięte testy beta. Huawei Mate 10 zostanie oficjalnie przedstawiony 16 października. W związku z tym chiński producent ma jeszcze dużo czasu, żeby zoptymalizować swoje oprogramowanie.

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)