Android Oreo ma problemy z Bluetoothem – Google prosi o pomoc

Łukasz Pająk Newsy 2017-08-23

Android Oreo jeszcze nie zawitał na wszystkie urządzenia, na których jest już oficjalnie dostępny. Oczywiście, póki co, nowym systemem mogą cieszyć się wyłącznie użytkownicy Pixeli oraz ostatnich Nexusów. To jednak wystarczająca grupa osób, żeby oficjalnie stwierdzić, że w oprogramowaniu pojawiły się błędy. W Sieci znajdziemy wiele przykładów, pokazujących, że połączenie Bluetooth sprawia różnorakie problemy.

Zobacz też: Czy Twój smartfon otrzyma Androida Oreo?

Brzmi znajomo? Oczywiście, gdyż po premierze zeszłorocznych Pixeli, już pierwsi użytkownicy tych smartfonów narzekali na komfort użytkowania akcesoriów wykorzystujących ten moduł. Tym razem również wskazano połączenie Bluetooth jako „problem”. Niezależnie czy łączymy się ze słuchawkami, głośnikami czy też nawet z zestawem audio w samochodzie to występują nieoczekiwane zerwania, spadek jakości dźwięku, przerywanie go, a nawet automatyczne wyłączanie. To niewątpliwie nie jest komfortowa sytuacja i Google przyznało, że problem istnieje, ale równocześnie prosi użytkowników Pixeli i Nexusów o pomoc. Amerykanie potrzebują informacji na temat marki i modeli urządzenia, z którym się łączymy oraz jaki dokładnie błąd występuje. Tym sposobem, jeśli również Was ten problem dotknął to możecie podzielić się swoim doświadczeniem w jednej z grup dyskusyjnych:

Co ciekawe, informacje o tej przypadłości były zgłaszane już po przedstawieniu pierwszego wydania deweloperskiego Androida O.

Źródło: Android Police • ohaleck

  Już nie pamiętam, która to była wersja, ale jeszcze na Nexusie 4 miałem to samo po którymśtam większym upgrejdzie. Jak oni to robią?

 • Maciej Jachnowicz

  Pamiętam jak jeszcze bodaj z pierwszym HTC Desire miałem jakieś jedne pierwszych i bardziej popularnych słuchawek stereo na BT. Bodaj od Jabry coś… I jakoś problemy ze zrywaniem, spadkiem jakości czy właśnie nawet wyłączaniem modułu BT są mi dziwnie znajome z czasów Eclair/Froyo/Gingerbread… Naprawdę cholernie się cieszę nie mieć takich problemów na iPhone. :F

 • stark2991

  Już problemy? Co za patałachy. Myśleli że samo się naprawi?

  • Łukasz Pająk

   Chciałoby się bardziej powiedzieć „jeszcze”, patrząc na to, kiedy problem zaczął występować.

 • CezaR

  No tak , zwyczajowe błędy wieku dziecięcego i za 2 miesiące będzie 8.0.1 a na początku roku pewnie 8.1 🙂 Za krótkie te testy i czas na załatanie błędów, nie musieli sie śpieszyć z tą 4min konferencją! 😀

  • Łukasz Pająk

   Specjalny numerek coś czuję, że będzie dedykowany Pixelom.x