Już wiemy dlaczego w MIUI nadal nie ma funkcji Multi-Window

Newsy

Nakładki producentów zazwyczaj działają w ten sposób, że dodają funkcje, których nie znajdziecie w standardowej wersji systemu. Wyjątkiem było MIUI, gdzie po funkcji Multi-Window nie było ani śladu. To się właśnie zmienia, braki zostaną nadrobione wraz z aktualizacją do MIUI 9, a my poznaliśmy powody wspomnianych zaległości.

MIUI =/= Android

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Xiaomi odcina się od standardowego Androida. Działa to na zasadzie „Android to ma, a my zrobimy jeszcze raz po swojemu”. Z tego powodu oczekiwanie po MIUI fabrycznych funkcji Androida nie ma większego sensu. Jednak Multi-Window zostało wstrzymane nie tylko przez odcięcie od Androida, a również przez specyficzny model aktualizacji. Xiaomi wydaje nie nową wersję Androida, a MIUI. Nakładka MIUI choć wygląda tak samo, może być oparta o różne wersje Androida. I tu pojawił się problem – Multi-Window musiałyby posiadać telefony oparte nie tylko o Androida Nougat, ale też np. Lollipopa. W tym wypadku nie można skorzystać z odkryć inżynierów Google, konieczne jest rozwinięcie własnej implementacji tej funkcji. Kolejnym problemem było przeprojektowanie ekranu wielozadaniowości, który dotychczas nie był przystosowany do takich celów.

Polityka aktualizacyjna Xiaomi ma wady

Wkrótce swoją premierę będzie miał Android 8, tymczasem flagowe telefony Xiaomi nadal nie mogą się pochwalić kluczową funkcją Androida 7. To tylko pokazuje, że zamiast rozgrzebywać cały system w celu modyfikacji nakładki, czasem lepiej jest po prostu zaktualizować system i skorzystać z gotowych rozwiązań.

Źródło: GizmoChina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x