Wiemy już, kiedy pojawi się MIUI 9 i jak może wyglądać

Kamil Lewicki Newsy 2017-07-08

Kilka dni temu informowaliśmy Was o starcie zamkniętych beta testów najnowszej nakładki chińskiego producenta. Pojawiła się również lista smartfonów, które mogą zostać zaktualizowane w pierwszej kolejności. Data premiery pozostawała jednak zagadką. Do czasu potwierdzenia jej przez samego producenta.

Na forum Xiaomi, marka poniekąd zdradziła dzień zero, w którym na rynku pojawi się update wnoszący MIUI 9. Nie podano konkretnej daty, lecz jak wcześniej spodziewaliśmy się aktualizacji do końca wakacji, tak teraz możemy się szykować na premierę przed 16 sierpnia. Nie wiadomo jednak czy do połowy przyszłego miesiąca otrzymamy oficjalne wydanie, czy dopiero będzie to publiczna beta.

Co więcej, profil Xiaomi na Twitterze opublikował obrazek, który prawdopodobnie potwierdza graniczną datę publikacji. Godzina 08:16 z dwoma ptaszkami obok może sugerować, że chodzi tu właśnie o 16 sierpnia.

W Sieci pojawiły się również zrzuty ekrany rzekomo przedstawiające wygląd MIUI 9. Nie pochodzą one jednak bezpośrednio z najnowszej nakładki, a z motywu zwanego Geometry, który znajdziecie w aplikacji Motywy na swoich urządzeniach Xiaomi.

Nie jest wykluczone, że MIUI 9 tak wyglądać nie będzie. Motyw sugeruje ścieżkę, jaką obrał producent przy tworzeniu nowego designu. O wszystkim przekonamy się na przestrzeni kilku tygodni, kiedy nakładka będzie dostępna dla szerszego grona użytkowników.

źródło: en.miui, gizchina • Ja Ba

  „Nie jest wykluczone, że MIUI9 tak wyglądać nie będzie.” jaki sens ma to zdanie? Nie można napisać po Polsku? Nie wykluczone że MIUI9 w dniu premiery będzie wyglądało jednak inaczej? Albo coś podobnego?
  Albo” Nie jest wykluczone że MIUI9 będzie wyglądało podobnie” w ostateczności.

 • Robert Andegavenski

  Wszystko na jedno kopyto, nie nawidze nakładek wolę czystego golasa system

  • gumis

   Czysty jest zbyt toporny i mało praktyczny 😛

 • Sheogorath

  Fake news, taki motyw można sobie ściągnąć. Brawo za click bait

 • VikingsAreComing
 • VikingsAreComing

  „However, some tech sites misreport it as leaked screenshot of MIUI 9. Do note that the screenshot above is just an ordinary theme and it has nothing to do with MIUI 9”