ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wiemy już, kiedy pojawi się MIUI 9 i jak może wyglądać

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Kilka dni temu informowaliśmy Was o starcie zamkniętych beta testów najnowszej nakładki chińskiego producenta. Pojawiła się również lista smartfonów, które mogą zostać zaktualizowane w pierwszej kolejności. Data premiery pozostawała jednak zagadką. Do czasu potwierdzenia jej przez samego producenta.

Na forum Xiaomi, marka poniekąd zdradziła dzień zero, w którym na rynku pojawi się update wnoszący MIUI 9. Nie podano konkretnej daty, lecz jak wcześniej spodziewaliśmy się aktualizacji do końca wakacji, tak teraz możemy się szykować na premierę przed 16 sierpnia. Nie wiadomo jednak czy do połowy przyszłego miesiąca otrzymamy oficjalne wydanie, czy dopiero będzie to publiczna beta.

Co więcej, profil Xiaomi na Twitterze opublikował obrazek, który prawdopodobnie potwierdza graniczną datę publikacji. Godzina 08:16 z dwoma ptaszkami obok może sugerować, że chodzi tu właśnie o 16 sierpnia.

W Sieci pojawiły się również zrzuty ekrany rzekomo przedstawiające wygląd MIUI 9. Nie pochodzą one jednak bezpośrednio z najnowszej nakładki, a z motywu zwanego Geometry, który znajdziecie w aplikacji Motywy na swoich urządzeniach Xiaomi.

Nie jest wykluczone, że MIUI 9 tak wyglądać nie będzie. Motyw sugeruje ścieżkę, jaką obrał producent przy tworzeniu nowego designu. O wszystkim przekonamy się na przestrzeni kilku tygodni, kiedy nakładka będzie dostępna dla szerszego grona użytkowników.

źródło: en.miui, gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy