LG G6 w DxOmark – zdecydowanie poniżej oczekiwań

1 minuta czytania
Komentarze

Wczoraj informowałem Was o pojawieniu się wyniku testów OnePlus 5 przeprowadzonych przez DxOmark. Dzięki nim – poniekąd – dowiedzieliśmy się jak wypada ten smartfon na tle wielu innych. Rezultat jest zaskakująco dobry, ale tym razem do zestawienia dołączył LG G6. Od Koreańczyków mogliśmy wymagać wiele. W końcu zarówno G4 jak i G5 były czołowymi modelami jeśli chodzi o fotografię. Razem z Samsungiem oczywiście.

Jednak w tym roku G6 zawiódł. Już wcześniej to zauważyliśmy, ale teraz możemy dodatkowo utwierdzić się w tym przekonaniu. Wynik testu DxOmark nie pozostawia wątpliwości i ten smartfon wypada gorzej niż G5 (86 punktów) i minimalnie lepiej niż G4 (83 punkty). Najnowszy flagowy model LG zanotował 84 punkty, więc jest to poziom iPhone’a 6s Plus, Nexusa 6P czy też Moto G Plus. Autorzy, którzy wystawili wspomniany wynik zanotowali na minus takie elementy jak wolne ustawianie ostrości czy też różnego rodzaju przebarwienia obrazu.

Tym sposobem LG wypadło gorzej od wspomnianego już OnePlus 5, dwóch generacji flagowych modeli HTC i Samsunga oraz 3 odsłon najlepszych urządzeń od Sony. Mimo wszystko na koniec przypominam, że DxOmark rządzi się swoimi prawami i należy wiedzieć jak przeprowadzane są testy przez DxO – wystarczy wykupić dedykowane oprogramowanie i przystosować algorytmy pod nie.

źródło: DxOmark

Motyw