OnePlus 5 oceniony przez DxOmark – smartfon z topowym aparatem?

Łukasz Pająk Newsy 2017-07-06

O OnePlus 5 wiemy już wszystko. Smartfon ten nie ma dla nas żadnych tajemnic, a w międzyczasie mogliście przeczytać naszą recenzję z jego udziałem oraz porównanie z bezpośrednim poprzednikiem. Nie da się ukryć, że nie jest to urządzenie bez wad i można mieć mieszane uczucia, co do samej firmy. Jednak jeszcze przed premierą OnePlus 5, producent wspomniał o współpracy z DxO, a rezultatem miał być oszałamiający aparat. Jak wyszło?

Rewelacji nie ma, ale też nie można powiedzieć, że jest to słaby smartfon do zdjęć. Z mojego doświadczenia z tym modelem mogę stwierdzić, że najbardziej irytujące są problemy ze stabilność obrazu nagrywając filmy w 4K czy też brak szczegółowości w wybranych sceneriach. Jednak w końcu DxOmark opublikował test z oceną OnePlus 5. Wynosi on… 87 punkty. Czy to dużo? Tytułowy smartfon z takim rezultatem zajmuje 3. miejsce razem z takimi modelami jak Huawei P10, Moto Z Force, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Sony Xperia XZ czy też Xperia Z5. Pełny test, razem z całą tabelą testowanych urządzeń znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Czy to satysfakcjonujący wynik? Zważywszy na to, że w wadach OnePlus 5 nie znajdziemy wcześniej wymienionych przeze mnie niedogodności to firma nie można być zawiedziona. Jednak pamiętajmy, że DxOmark to specyficzny system oceniania.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x