ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony nie zaskakuje, Xperia XA z Nougatem!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj informowałem Was o kolejnym urządzeniu od Sony, które zostało zaktualizowane do najnowszego wydania Androida w postaci Nougata. Jest nim Xperia XA Ultra w kilku wariantach – głównie na Europę i DualSIM. W tym samym tekście wspomniałem, że Japończycy zapewne nie każą długo czekać na wydanie tego systemu dla kolejnego modelu i tak też się stało. Dzisiaj mogę przekazać Wam wiadomość, że kolejny smartfon dostał aktualizację.

Bez niespodzianek, Nougat zawitał na Xperii XA i wprowadza dokładnie te same nowości, co w przypadku swojego większego rodzeństwa. Nowy system powiadomień, ulepszona drzemka i kilka usprawnień, które doskonale znamy z najnowszego Androida. Oprogramowanie oznaczone jako 33.3.A.0.127 – ze swoimi odpowiednikami – trafiło na wszystkie odmiany Xperii XA: F3111, F3113, F3115, F3112 oraz F3116. Tym sposobem możecie już sprawdzać, czy Wasz modele otrzymał stosowną aktualizację. Tradycyjnie przypominam o tym, że modele z brandingiem, pochodzące od operatora jeszcze nie zostały zaktualizowane.

Sony do połowy roku tak naprawdę udało się zaktualizować wszystkie smartfony do Androida Nougat jakie spodziewaliśmy się, że zostaną usprawnione. To dobry znak na przyszłość – szczególnie, że firma planuje zmniejszyć liczbę dostępnych modeli w swoim portfolio.

źródło: Xperia Blog

Sprawdź najnowsze wpisy