Wczoraj informowałem Was o kolejnym urządzeniu od Sony, które zostało zaktualizowane do najnowszego wydania Androida w postaci Nougata. Jest nim Xperia XA Ultra w kilku wariantach – głównie na Europę i DualSIM. W tym samym tekście wspomniałem, że Japończycy zapewne nie każą długo czekać na wydanie tego systemu dla kolejnego modelu i tak też się stało. Dzisiaj mogę przekazać Wam wiadomość, że kolejny smartfon dostał aktualizację.

Bez niespodzianek, Nougat zawitał na Xperii XA i wprowadza dokładnie te same nowości, co w przypadku swojego większego rodzeństwa. Nowy system powiadomień, ulepszona drzemka i kilka usprawnień, które doskonale znamy z najnowszego Androida. Oprogramowanie oznaczone jako 33.3.A.0.127 – ze swoimi odpowiednikami – trafiło na wszystkie odmiany Xperii XA: F3111, F3113, F3115, F3112 oraz F3116. Tym sposobem możecie już sprawdzać, czy Wasz modele otrzymał stosowną aktualizację. Tradycyjnie przypominam o tym, że modele z brandingiem, pochodzące od operatora jeszcze nie zostały zaktualizowane.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Sony do połowy roku tak naprawdę udało się zaktualizować wszystkie smartfony do Androida Nougat jakie spodziewaliśmy się, że zostaną usprawnione. To dobry znak na przyszłość – szczególnie, że firma planuje zmniejszyć liczbę dostępnych modeli w swoim portfolio.

 

źródło: Xperia Blog
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.