Sony aktualizuje Xperię XA Ultra do Androida Nougat

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-06-15

Sony zdecydowanie w tym roku poprawiło się pod względem tempa wydawania Androida Nougat na poszczególne modele. Wszystkie flagowe smartfony oraz tablety z wciąż obowiązującym wsparciem otrzymały już nowe oprogramowanie, więc przyszła pora na budżetowe propozycje z zeszłego roku.

Tym sposobem dzisiaj pierwsze modele Xperia XA Ultra w Europie (F3211) oraz DualSIM (F3212) otrzymały nowe oprogramowanie, a razem z nim nowy pasek powiadomień czy też usprawniony tryb drzemki. System oznaczony jako 36.1.A.0.179 zapewne w ciągu kilku tygodni trafi na wszystkie egzemplarze. Jednak patrząc na poprzednie aktualizacje wydawane przez Sony to zapewne lada moment również Xperia XA otrzyma Nougata.

Wasze modele już otrzymały nowe oprogramowanie? Pamiętajcie, że obecnie nowy system trafia do niebrandowanych urządzeń.

źródło: Xperia Blog • luki pt

  Oby poprawili czas pracy na baterii w Sony Xperia XA bo teraz to bateria jest tragiczna!

 • Linkyop

  A co z Galaxy Tab A 10.1? Pisałem do Was o tym na FB. :/

  • Szukar

   U Samsunga tylko najnowsze flagowce dostają w miarę szybko najnowszą wersję systemu. Starsze flagowce z sporym opóźnieniem a właściciele pozostałych najczęściej mogą tylko pomarzyć. Wynika to z faktu, że Samsung bardzo dużo zmienia w systemie, dodaje nowe funkcje i całkowicie zmienia wygląd. Sprawia to, że zrobienie aktualizacji jest czaso i praco chłonne oraz drogie. Jak chcesz mieć szybkie aktualizacje to następny sprzęt od konkurencji.