Sony zmienia swoją strategię – koniec ze „średniakami premium”

Newsy

Każdy producent ma inny pomysł na swoje portfolio. Jedni wolą tworzyć kilka modeli (Apple, OnePlus), inni możliwie najwięcej (Samsung). Sony stosunkowo niedawno zdecydowanie odmieniło swoje postępowanie i z grupy kilkunastu smartfonów pozostało kilka ze zmienionymi nazwami i dedykowanymi na wybrane rynki. To sprawiło, że dział mobilny Japończyków znowu staje się opłacalny, ale to wcale nie oznacza, iż to koniec zmian.

Okazuje się, że w tym roku ujrzymy jeszcze dwa urządzenia mobilne od Sony. Według plotek mają to być Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact. Siłą rzeczy będą to flagowe modele. Jednak, co z Xperią X1, która pojawiła się razem z tymi dwoma smartfonami? Okazuje się, że Japończycy chcą zrezygnować ze średniej półki „premium”.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Ma to związek z zainteresowaniem konsumentów, którzy najprawdopodobniej mieli dylemat przy wyborze swojego nowego urządzenia. Tym sposobem Japończycy najprawdopodobniej nie odświeżą serii Xperia X.

Rodzinę Xperia XZ1 zapewne poznamy na targach IFA w Berlinie, które odbędą się na początku września. Według plotek Sony poważnie interesuje się wyświetlaczami o proporcjach 18:9 i technologią OLED, co zapowiada wielką rewolucje w historii firmy.

 

źródło: Xperia Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x