Sony zmienia swoją strategię – koniec ze „średniakami premium”

Łukasz Pająk Newsy 2017-05-25

Każdy producent ma inny pomysł na swoje portfolio. Jedni wolą tworzyć kilka modeli (Apple, OnePlus), inni możliwie najwięcej (Samsung). Sony stosunkowo niedawno zdecydowanie odmieniło swoje postępowanie i z grupy kilkunastu smartfonów pozostało kilka ze zmienionymi nazwami i dedykowanymi na wybrane rynki. To sprawiło, że dział mobilny Japończyków znowu staje się opłacalny, ale to wcale nie oznacza, iż to koniec zmian.

Okazuje się, że w tym roku ujrzymy jeszcze dwa urządzenia mobilne od Sony. Według plotek mają to być Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact. Siłą rzeczy będą to flagowe modele. Jednak, co z Xperią X1, która pojawiła się razem z tymi dwoma smartfonami? Okazuje się, że Japończycy chcą zrezygnować ze średniej półki „premium”.

Ma to związek z zainteresowaniem konsumentów, którzy najprawdopodobniej mieli dylemat przy wyborze swojego nowego urządzenia. Tym sposobem Japończycy najprawdopodobniej nie odświeżą serii Xperia X.

Rodzinę Xperia XZ1 zapewne poznamy na targach IFA w Berlinie, które odbędą się na początku września. Według plotek Sony poważnie interesuje się wyświetlaczami o proporcjach 18:9 i technologią OLED, co zapowiada wielką rewolucje w historii firmy.

 

źródło: Xperia Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x