Sony Xperia X1, XZ1, XZ1 Compact nadchodzą – poznaliśmy specyfikacje

1 minuta czytania
Komentarze

Sony w tym roku naprawdę chce nas rozpieścić. Na targach Mobile World Congress poznaliśmy grupę nowych urządzeń w postaci Xperii XZs, XZ Premium czy też seria Xperia XA1, którego reprezentanta mieliśmy już okazję testować. Większość z tych premier napędzają topowe jednostki Qualcomma ze Snapdragonem 835 na czele, ale to nie koniec propozycji tego typu od Japończyków.

Otóż w drodze są kolejne modele w postaci chociażby Xperii X1, której zabrakło w pierwszej połowie roku. Pojawić się ma ona na targach IFA w Berlinie i w specyfikacji mamy znaleźć takie elementy jak Snapdragon 660, 5-calowy wyświetlacz FullHD, 4 GB RAM i akumulator o pojemności 2800 mAh. Mimo wszystko to XZ1 ma być tym najlepszym, co też można domyślić się po specyfikacji obejmującej 5,2-calowy wyświetlacz FullHD, Snapdragona 835 z 4 GB RAM i akumulator o pojemności 3000 mAh. Tak, zapowiada się słabszy smartfon w stosunku do Xperii XZ Premium, ale zapewne Sony jakoś tę nieścisłość rozwiąże. Mimo wszystko wraca Compact w swojej flagowej odmianie. XZ1 Compact ma cechować się takimi samymi podzespołami, co Xperia XZ1, ale wyświetlacz po przekątnej będzie mierzył 4,6-cala (720p), a akumulator ma mieć 2800 mAh pojemności.

Ewidentnie ten ostatni może być najciekawszą nowością, ale pamiętajmy, że targi w Berlinie rozpoczynają się we wrześniu, więc mamy jeszcze dużo czasu na rozwój wszelkich aspektów powyższych smartfonów. Szczególnie, że znowu pojawiają się pogłoski o kolejnej świetnej technologii aparatu.

źródło: GSMArena

Motyw