Sony Xperia X1, XZ1, XZ1 Compact nadchodzą – poznaliśmy specyfikacje

Newsy

Sony w tym roku naprawdę chce nas rozpieścić. Na targach Mobile World Congress poznaliśmy grupę nowych urządzeń w postaci Xperii XZs, XZ Premium czy też seria Xperia XA1, którego reprezentanta mieliśmy już okazję testować. Większość z tych premier napędzają topowe jednostki Qualcomma ze Snapdragonem 835 na czele, ale to nie koniec propozycji tego typu od Japończyków.

Otóż w drodze są kolejne modele w postaci chociażby Xperii X1, której zabrakło w pierwszej połowie roku. Pojawić się ma ona na targach IFA w Berlinie i w specyfikacji mamy znaleźć takie elementy jak Snapdragon 660, 5-calowy wyświetlacz FullHD, 4 GB RAM i akumulator o pojemności 2800 mAh. Mimo wszystko to XZ1 ma być tym najlepszym, co też można domyślić się po specyfikacji obejmującej 5,2-calowy wyświetlacz FullHD, Snapdragona 835 z 4 GB RAM i akumulator o pojemności 3000 mAh. Tak, zapowiada się słabszy smartfon w stosunku do Xperii XZ Premium, ale zapewne Sony jakoś tę nieścisłość rozwiąże. Mimo wszystko wraca Compact w swojej flagowej odmianie. XZ1 Compact ma cechować się takimi samymi podzespołami, co Xperia XZ1, ale wyświetlacz po przekątnej będzie mierzył 4,6-cala (720p), a akumulator ma mieć 2800 mAh pojemności.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ewidentnie ten ostatni może być najciekawszą nowością, ale pamiętajmy, że targi w Berlinie rozpoczynają się we wrześniu, więc mamy jeszcze dużo czasu na rozwój wszelkich aspektów powyższych smartfonów. Szczególnie, że znowu pojawiają się pogłoski o kolejnej świetnej technologii aparatu.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x