Na ostatnich targach MWC w Barcelonie firma HMD Global Oy zaprezentowała nam trzy nowe smartfony. Były to Nokia 3, 5 oraz 6. Żadna z nich niestety nie została wyposażona w soczewkę Carla Zeissa. Wygląda na to, że przyszłe modele również jej nie zobaczą.

Oficjalne konto Nokii na Twitterze poinformowało, że rozwiązania Carla Zeissa nie będą już dłużej wykorzystywane. Podobnie jak technologia PureView, która należy teraz do Microsoftu i fińska firma nie ma do niej dostępu. A szkoda, bo taka Lumia 1020 czy Nokia 808 PureView mogą się pochwalić aż 41-megapikselową matrycą .

Nie oznacza to jednak, że smartfony Nokia od HMD Globay Oy będą mieć słabe aparaty. Fińska firma zamierza się mocno wziąć za rozwijanie technologii fotograficznej i dostarczyć użytkownikom jak najlepsze kamerki. A jak na razie TUTAJ możecie zobaczyć przykładowe fotki z wykonane Nokią 3 oraz 6.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.