Qualcomm Snapdragon 835 będzie potworem w tegorocznych flagowcach, do którego pierwszeństwo ma Samsung ze swoim Galaxy S8. Jednakże nie samymi high-endowymi smartfonami człowiek żyje i półki mniej zaawansowane również znajdują ogromne zainteresowanie wśród kupujących. Poznajmy zatem nowe układy SoC, które niebawem pojawią się na rynku.

Zacznijmy od jednostek Snapdragon 630 oraz 635. Są to ulepszone wersje procesora, który znajduje się w Xiaomi Redmi Note 4X, czyli modelu 625. Możemy zatem oczekiwać, że będą one nie tylko bardziej energooszczędne, ale również odporne na nagrzewanie, co przełoży się na lepsze warunki dla baterii. Czas pracy urządzenia powinien być zatem dłuższy. W Snapdragonach 630 oraz 635 mamy ujrzeć 8 rdzeni – Cortex-A53. Chodzą też plotki o zastosowaniu Cortex-A73, lecz na razie są one niepewne. Układem graficznym będzie Adreno 506.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Bardzo interesująco prezentuje się Snapdragon 660. Tworzony w technologii 14 nm i złożony z ośmiu rdzeni Cortex-A73 i Cortex A-53. Procesor wesprze układ graficzny Adreno 512, pamięć UFS 2.1, 24-megapikselowy aparat oraz LTE Cat. 10. Kiedy go zobaczymy? Mówi się, że we wrześniu bieżącego roku. Skorzystają z niego Xiaomi, Oppo oraz Vivo.

źródło: Gizmochina
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.