[Zrzuty ekranu] Google testuje nowe sugestie wyszukiwarki w Sklepie Play (i nie tylko)

1 minuta czytania
Komentarze
google-play

Google wciąż rozwija i dopieszcza swoje najpopularniejsze usługi, z których korzystają na co dzień miliony użytkowników. Zmiany często poprawiają wygodę korzystania z danych aplikacji. Tym razem wypadło na Sklep Google Play – program, za pomocą którego pobieramy inne programy przeznaczone na nasze telefony z Androidem.

Niektórzy użytkownicy aplikacji zauważają, że firma z Mountain View testuje właśnie nowe sugestie wyszukiwania. Od teraz nie tylko w wysuwanym menu otrzymamy specjalne popowiedzi, ale także po kliknięciu „szukaj” pojawią się prostokąty z sugestiami, jakie słowa możemy jeszcze dodać przy danym wyszukiwaniu. Poniżej możecie zobaczyć, jak to w praktyce wygląda:

Nowa opcja (a aplikacji Google tylko zmiana wizualna) pojawia się nie tylko w Google Play, ale również w wyszukiwarce Grafika Google. W obu przypadkach tylko niektórzy „szczęśliwcy” otrzymują stosowne aktualizacje, które najprawdopodobniej są dostarczane „serwerowo” (co za tym idzie, nie można zainstalować pliku .apk, aby dostąpić tej zmiany) i jak na razie jest to jedynie test. Ja osobiście ani w Sklepie Play, ani w wyszukiwarce obrazów nie zauważyłem tych zmian. Niemniej jednak prawdopodobnie za jakiś czas każdy użytkownik otrzyma nowy wygląd podpowiedzi wyszukiwania.

Zobacz też: Irytuje Cię Facebook Messenger? Jest świetna alternatywa

Źródło: Android Police

Motyw