ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przed Nexusami i całą konkurencją, pierwszy model Android One już Androidem 7.1.1 Nougat

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
cherry mobile g1 android one aktualizacja android 6.0.1 marshmallow

Android 7.1 Nougat zadebiutował razem z Pixelami, a więc rewolucyjnymi dla Google smartfonami, które – teoretycznie – nie wiążą się z żadnym innym producentem. Zawiera on wyjątkowe funkcje przeznaczone tylko dla tych urządzeń, ale inni również mogą liczyć na wyższy numer wersji systemu.

Po kilku miesiącach testów, Android 7.1.1 Nougat został już uznany za zakończony i za trzy dni użytkownicy Nexusów będą mogli pochwalić się odpowiednią aktualizacją – pod warunkiem, że będą szczęśliwcami, w innym wypadku czeka ich kilkanaście dni dodatkowego oczekiwania. Jednak to smartfon z pozoru słaby, z serii Android One pokazuje jak powinno się aktualizować urządzenia mobilne. Testy zakończone, więc Cherry Mobile postanowiło (z pomocą Google) już zaktualizować swój model G1 do Androida 7.1.1 Nougat. W ramach przypomnienia dodam tylko, że jest to model ze Snapdragonem 410 na pokładzie, a świat ujrzał pracując pod kontrolą Androida 5.1.1 Lollipop. Wyobrażacie sobie, że „zwykli” producenci równie chętnie wspieraliby swoje modele z tej samej półki?

Oczywiście powyższa sytuacja może być kwestią umowy pomiędzy Google i Cherry Mobile podobnie jak w przypadku z LG V20. Druga wersja wydarzeń to tradycyjne już pole testowe. Mimo wszystko Android One ewidentnie jest jednym z lepszych pomysłów Amerykanów.

źródło: yugatech

Sprawdź najnowsze wpisy