ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Użytkownicy Nexusów już wiedzą, co dostaną w Mikołajki – oficjalny termin premiery Androida 7.1.1 Nougat i procesu aktualizacji

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus-6p-2948237230

Powoli dobiegają testy najnowszej odsłony Androida Nougat oznaczonej numerem 7.1.1. Zmian być może nie jest wiele, aczkolwiek to nietypowe rozwiązanie dla Google, które zwykle tak szybko nie prezentowało, a tym bardziej nie prowadziło otwartych testów kolejnych odmian swojego mobilnego systemu.

Jednak Android 7.1.1 Nougat już niedługo będzie oznaczony jako projekt zakończony i ostatecznie pojawi się na wszystkich wspieranych jeszcze przez Google urządzeniach. Oczywiście mowa o Nexusach oznaczonych następującymi nazwami: 6P, 5X, 6 oraz 9. Nie można oczywiście zapomnieć także o Pixelu C i Nexusie Player od Asusa. Ok, więc zgodnie z tytułem, Android 7.1.1 Nougat zacznie się pojawiać na powyższych urządzeniach już 6 grudnia. W ciągu pierwszych trzech dni losowe 10000 egzemplarzy każdego z modeli ujrzy komunikat o aktualizacji. W ciągu kolejnych 9 dni nowy system ma się pojawić na 10% wszystkich sprzedanych urządzeń, a po dwóch tygodniach od wydania wszyscy powinni otrzymać możliwość zainstalowania nowego Nougata. Oczywiście nowy system zadebiutuje razem z paczką zabezpieczeń datowaną na grudzień.

Użytkownicy Nexusów mogą się cieszyć, a co z innymi? W końcu mało urządzeń mobilnych może pochwalić się w ogóle Nougatem, a co dopiero mówić o wydaniu oznaczonym numerem 7.1?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy