ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Konkurencja Androida nie śpi – Apple testuje ponad 10 iPhone’ów. Czy pojawi się model z wyświetlaczem OLED?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
apple-iphone-8394632794

Już od pewnego czasu można było usłyszeć pogłoski, jakoby Apple przygotowywało specjalną wersję iPhone’a kolejnej generacji wyposażoną w zakrzywiony ekran OLED. Dzisiaj, na podstawie udostępnionego raportu Wall Street Journal po raz kolejny uzyskujemy potwierdzenie, że firma z Cupertino rzeczywiście rozważa wprowadzenie w przyszłym roku modelu z takim wyświetlaczem.

Przedsiębiorstwo poinformowało już dostawców komponentów o zapotrzebowaniu na wyświetlacze OLED oraz aby zwiększyli oni ich produkcję. Podobno mają to być ekrany lepsze niż stosowane w telefonach Samsunga. Ciekawe, kto zajmie się produkcją, podczas gdy południowokoreańska firma kontroluje ok. 90% rynku takich wyświetlaczy.

Telefony Apple’a wyposażone w OLED-y mają być droższe niż te, w których spotkamy ekrany LCD. Jest wielce prawdopodobne, że mimo wszystko Samsung zajmie się produkcją wyświetlaczy dla firmy z Cupertino. Natomiast w kolejnych latach do dostawców dołączą LG Display, Japan Display oraz Sharp.

Z drugiej jednak strony niektórzy spekulują, że możemy w ogóle nie zobaczyć żadnego iPhone’a z OLED-em w przyszłym roku, ponieważ prototypów jest ponad 10 i nie wiadomo jeszcze, które ostatecznie zostaną wybrane. Cóż, pozostaje czekać…

Zobacz też: [Zdjęcia] Ponad 100 osób w kolejce po OnePlus 3T

Źródło: The Wall Street Journal

Sprawdź najnowsze wpisy