android-windows-mobile-phone-ios

 

Na rynku mobilnym znajdziemy niewiele operacyjnych systemów. Tak naprawdę potyczka toczy się pomiędzy Androidem i iOS. Gdzieś tam w tyle znajdziemy również Windowsa, który cóż… Niby jeszcze jest, ale z roku na rok Microsoft znika z mobilnego rynku. Jednak fakt, że mobilny system Google jest najpopularniejszy nikogo nie dziwi. Tylko czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo dominuje?

 

Strategy Analitycs przygotowało odpowiednią analizę mobilnego rynku przedstawiającą kwartalny udział poszczególnych systemów operacyjnych. Bez zbędnego przedłużania, zobaczcie jak to teraz wygląda:

 

statystyki-kwartal-udzial-rynku-android-windows-mobile-ios

 

Android rośnie i to ewidentnie. Niemalże 9 na 10 urządzeń korzysta z mobilnego systemu Google. Oczywiście w głównej mierze to zasługa otwartego systemu, z którego chętnie korzystają Chińczycy. To właśnie ich zdecydowany wzrost sprawia, że Apple idzie w dół. Jednak Amerykanie też sprzedają mniej urządzeń pomimo że trzeci kwartał jest dla nich najważniejszy. W końcu to wtedy firma z Cuppertino przedstawia nowe iPhone’y.

 

Mimo wszystko rynek mobilny się zmienia. Kończy się stagnacja i dominacja konkretnych firm. Zaczynają walczyć Chińczycy. Widać to doskonale po przedstawieniu najpopularniejszych firm w tym samym kwartale. Te statystyki znajdziecie w osobnym wpisie: Klik!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.