s7-edge

 

Fiasko zwane Note7 ewidentnie pokrzyżowało plany Samsunga na pogrążenie Apple, które ostatnio kiepsko sobie radzi jeśli chodzi o sam sprzęt. To oczywiście oznacza, że najlepiej na tym wszystkim wyjdą Chińczycy i pierwsze raporty przedstawiające mobilny rynek w trzecim kwartale bieżącego roku zdają się to potwierdzać.

 

Oczywiście pamiętajmy, że egzemplarzy Galaxy Note7 sprzedało się naprawdę wiele, ale raport sporządzony przez IDC wyklucza tego smartfona w statystykach. To tak słowem wstępu, a teraz przyjrzyjmy się kto i ile inteligentnych telefonów komórkowych sprzedał w minionym kwartale:

 

samsung-apple-huawei-oppo-vivo-sprzedaz-q3-2016

 

Samsung wciąż jest liderem, ale z wyraźną stratą w porównaniu do zeszłego roku. Również Apple nie może być zadowolone, a przecież iPhone 7 (i Plus) sprzedają się bardzo dobrze. Huawei wciąż pnie się w górę, ale zwróćcie uwagę na to, co robi Oppo, które jest oficjalnie dostępne na niewielu rynkach. Również Vivo może się pochwalić świetnym rozwojem, a pamiętajmy, że zarówna ta marka jak i Oppo (+OnePlus) należą do tego samego właściciela. Do tego dodajmy, że są to chińskie firmy, które wysoko się cenią.

 

W takim razie za rok może się okazać, że Huawei i Oppo wyprzedzą Apple, ale który zajmie drugie miejsce? To bardzo ciekawe pytanie. Mimo wszystko dawno nie widzieliśmy takich statystyk, w których po Samsungu oraz Apple nie byłoby przepaści w statystykach. Teraz te różnice są naprawdę małe.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.