Wkrótce pożegnamy jedną z najlepszych przeglądarek internetowych w historii Androida

2 minuty czytania
Komentarze
htc-internet

Z końcem listopada zniknie ze Sklepu Play przeglądarka, do której mam największy sentyment.

Pierwsze przeglądarki internetowe na Androida były niezwykle ubogie. Musiało wyjść sporo wersji systemu Google, żeby w końcu pojawił się Chrome w wersji mobilnej. Dziś mamy w czym wybierać – jest Opera Mini, Ghostery, Firefoxa, UC Browser, Dolphin i wiele innych. Wiele osób korzysta z tego co jest domyślnie zainstalowane, czyli głównie z Chrome’a czy systemowej przeglądarki wbudowanej w nakładkę.

onexs

Kiedyś najlepszą przeglądarkę stanowiła moim zdaniem aplikacja HTC i to od samego początku. Praktycznie aż do czasów Chrome’a moją ulubioną przeglądarką był właśnie HTC Browser (Internet). HTC Sense UI bardzo długo wyprzedzało zarówno konkurencyjne nakładki, jak i czystego Androida pod względem funkcjonalności i możliwości. Pamiętam też, że nie nie byłem w stanie przyzwyczaić się do innej klawiatury niż tej oferowanej domyślnie przez tajwańskiego producenta czy jego genialnego dialera. Dzisiaj większość tego typu aplikacji Google robi naprawdę dobrze – nic więc dziwnego, że HTC wraz z premierą HTC One A9/HTC 10 oświadczyło, że nie zamierza dublować swoich aplikacji z tymi, które Google nierzadko i tak wymusza na wbudowywaniu w nakładki producentów.

Zobacz też: [Pobierz] Zegar Google zaktualizowany! Bądź jeszcze bardziej na czasie

Przeglądarka HTC miała jedną kluczową zaletę – dostosowywała wielkość treści i rozkład kolumny idealnie pod ekran telefonu bez zbędnego scrollowania od lewej do prawej. Ponadto była niezwykle płynna i pozwalała na sztywne przewijanie strony. W czasach gdy mobilne wersje stron nie były jeszcze zbyt popularne, ta funkcja była na wagę złota. Myślę, że dziś także znajdą się osoby, które będą tęsknić za galerią HTC, aplikacją Muzyki czy właśnie za wyjątkową przeglądarką.

htcinternet

HTC Internet zniknie ze Sklepu Play 30 listopada. Aplikacja nie będzie rozwijana, aktualizowana, ani wzbogacana o poprawki bezpieczeństwa. Użytkownicy starszych modeli HTC będą musieli pomyśleć o alternatywie, a ja dzisiejszym wpisem żegnam ją z należnymi honorami.

Źródło: HTC

Motyw