android-nougat-nexus-6p-xd

 

Nadal trwa oczekiwanie na prezentację najnowszych urządzeń z linii Google/HTC Pixel. Smartfony znane wcześniej pod nazwami kodowymi Sailfish (S1) oraz Marlin (M1) najprawdopodobniej ujrzą światło dzienne już 4 października bieżącego roku. Mniejsza wersja flagowca będzie nosiła nazwę Pixel, natomiast większa – Pixel XL. Telefony rzekomo mają się zbytnio nie różnić, jeśli chodzi o podzespoły (w tym procesory). Największą różnicą między nimi mają być zastosowane wyświetlacze i baterie.

 

Obecnie dostępna najnowsza wersja Androida, czyli 7.0 Nougat nie zawiera jeszcze wszystkich nowości przygotowywanych przez firmę Google na ten rok. Dopiero Android 7.1 (MR1) będzie posiadał innowacje zaprezentowane m.in. na tegorocznym Google I/O. Przyszłe wydanie systemu z zielonym robotem w logo zaoferuje nam najpewniej nowy komunikator Google Allo, wirtualnego asystenta głosowego (i tekstowego) Google Assistant, nowy launcher czy zmieniony wygląd paska nawigacji. Ciekawostką jest fakt, że firma z Mountain View obiecywała wydać Allo jeszcze w lecie, a wydaje się, że jednak będzie miało to miejsce na początku jesieni.

 

 

Smartfony Pixel i Pixel XL mają być pierwszymi dostępnymi na rynku urządzeniami wyposażonymi na start w najnowszą wersję Androida Nougat – 7.1 (NMR1). Zmiany zawarte w nadchodzącym wydaniu systemu najprawdopodobniej zawitają również do telefonów innych producentów, o ile zdecydują się oni na aktualizacje. Niektóre nowości, które być może pojawią się wraz z premierą następców Nexusów (np. Google Allo, Google Assistant) będą najpewniej dostępne również dla starszych wydań systemu od Google’a.

 

Źródło: Twitter/LlabTooFeR [1]

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl