Najnowsze Nexusy (a właściwie Pixele) dostaną Androida 7.1 na start!

Newsy

android-nougat-nexus-6p-xd

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nadal trwa oczekiwanie na prezentację najnowszych urządzeń z linii Google/HTC Pixel. Smartfony znane wcześniej pod nazwami kodowymi Sailfish (S1) oraz Marlin (M1) najprawdopodobniej ujrzą światło dzienne już 4 października bieżącego roku. Mniejsza wersja flagowca będzie nosiła nazwę Pixel, natomiast większa – Pixel XL. Telefony rzekomo mają się zbytnio nie różnić, jeśli chodzi o podzespoły (w tym procesory). Największą różnicą między nimi mają być zastosowane wyświetlacze i baterie.

 

Obecnie dostępna najnowsza wersja Androida, czyli 7.0 Nougat nie zawiera jeszcze wszystkich nowości przygotowywanych przez firmę Google na ten rok. Dopiero Android 7.1 (MR1) będzie posiadał innowacje zaprezentowane m.in. na tegorocznym Google I/O. Przyszłe wydanie systemu z zielonym robotem w logo zaoferuje nam najpewniej nowy komunikator Google Allo, wirtualnego asystenta głosowego (i tekstowego) Google Assistant, nowy launcher czy zmieniony wygląd paska nawigacji. Ciekawostką jest fakt, że firma z Mountain View obiecywała wydać Allo jeszcze w lecie, a wydaje się, że jednak będzie miało to miejsce na początku jesieni.

 

 

Smartfony Pixel i Pixel XL mają być pierwszymi dostępnymi na rynku urządzeniami wyposażonymi na start w najnowszą wersję Androida Nougat – 7.1 (NMR1). Zmiany zawarte w nadchodzącym wydaniu systemu najprawdopodobniej zawitają również do telefonów innych producentów, o ile zdecydują się oni na aktualizacje. Niektóre nowości, które być może pojawią się wraz z premierą następców Nexusów (np. Google Allo, Google Assistant) będą najpewniej dostępne również dla starszych wydań systemu od Google’a.

 

Źródło: Twitter/LlabTooFeR [1]


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x