ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Poznaliśmy datę prezentacji „Nexusów” i kilku innych, nowych urządzeń od Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google konferencja co nowego zapowiedz termin nexus chromecast

Google postanowiło zrobić małą rewolucję na rynku Androida. Nougat tak bardzo namieszał w – jakby mogło się wydawać – uporządkowanym świecie dzielącym się na Nexusy i resztę urządzeń, że dzisiaj ciężko postawić nogę i być pewnym, że to się nie rozpadnie. Jednak wiemy, kiedy poznamy wszelkie wyjaśnienia.

Także zacznijmy od początku. Znany nam Nougat ewidentnie nie jest finalną wersją, gdyż brakuje wielu zapowiadanych wcześniej funkcji. Do tego nie ujrzeliśmy jeszcze nowych Nexusów, ale w tym wypadku wiemy już, że te nigdy się nie pojawią, a zamiast nich zostaną przedstawione dwa smartfony z „nowej” serii. Ok, ale już nie przedłużając. Kiedy Google w końcu ogłosi swój nowy tok myślenia i nowe urządzenia? Jak podaje Android Police, powołując się na sprawdzone źródło, będzie to miało miejsce 4 października, a więc za nieco ponad miesiąc. Ten termin z kolei nie nachodzi na wcześniej zapowiadaną datę pierwszej, dużej aktualizacji Androida Nougat, która miała mieć miejsce pod koniec września.

Mimo wszystko nadchodząca konferencja także skupi się wokół innych serii. Przede wszystkim mamy ujrzeć nowego Chromecasta mogącego obsługiwać filmy 4K. Do tego czekamy na pierwszy zestaw z rodziny Daydream, który ma mieć dopisek „View”.

Sprawdź najnowsze wpisy