The-Samsung-Galaxy-C5-is-now-official1

 

Parę miesięcy po wprowadzeniu na chiński rynek Samsungów Galaxy C5 oraz C7 Koreańczycy szykują się do prezentacji kolejnego urządzenia z serii – Samsunga Galaxy C9 (SM-C9000) vel „Amy”. Smartfony te wyróżniają się metalową obudową oraz wystarczająco dobrą (ale na pewno nie dla wszystkich) specyfikacją. W Polsce nie są one raczej dostępne.

 

Samsung Galaxy C5 posiada 5,2-calowy ekran Full HD (1080p), wyświetlacz Super AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 617 wspierany przez 4 GB pamięci RAM, a także 32 GB pamięci wewnętrznej. Ten średniak zawiera również czytnik linii papilarnych. Galaxy C9 będzie miał podobną lub nawet lepszą specyfikację. Niestety telefony z serii C nie pojawiają się na innych rynkach poza chińskim. Taki sam los spotkał m.in. Samsunga Galaxy A9 (który poza Chinami jest dostępny oficjalnie w Malezji). Jest bardzo prawdopodobne, że C9 posiadał będzie 6-calowy wyświetlacz FHD sAMOLED tak jak A9. W naszym kraju natomiast dostępne są obecnie 4 kategorie galaktycznych” telefonów od koreańskiej firmy – Note, S, A oraz J. Chcielibyście serię C również w Polsce? Ja bym chciał pod warunkiem, że zmieniłaby się polityka aktualizacji ich smartfonów. A to raczej niemożliwe. Niemniej wygląd samsungowych” urządzeń z literką C w nazwie jest w mojej opinii bardzo ładny.

 

Nie znamy jeszcze daty premiery opisywanego wyżej smartfona. Pozostaje czekać na oficjalne informacje od Samsunga. Na dostępność nadchodzącego urządzenia w naszych polskich sklepach nie ma jednak co liczyć.

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl