Samsung Galaxy S7-6903

 

Google swego czasu postanowiło nieco utrudnić zadanie złodziejom, ale jak to zazwyczaj bywa również zwykli użytkownicy, a może nawet przede wszystkim, nie mają łatwego życia. O co chodzi? O zabezpieczenia związane z przywracaniem ustawień fabrycznych i pozostawieniem głównego konta Google.

 

W szybkim skrócie: jeśli chcesz sprzedać telefon to zapewne usuwasz wszystkie swoje poprzednie dane. W tym celu przywracasz ustawienia fabryczne, ale musisz pamiętać, aby wcześniej odłączyć wszystkie konta Google. Jeśli tego nie zrobisz to smartfon lub tablet nie uruchomi się jeśli nie zalogujesz się na tego samego maila. Ot, taka zagwozdka, która także nam pewnego razu przysporzyła wiele problemów. Jednak jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z logiem Samsunga to nie musisz się tym martwić, gdyż można to zabezpieczenie ominąć. Pisaliśmy już o tym swego czasu, ale teraz okazuje się, że również najnowsze smartfony (Galaxy S7, S7 Edge, Note7) od lidera mobilnego rynku nie zostały pozbawione tego błędu. Oto jak ominąć powyższy pomysł Google:

 

 

Trochę kombinowania jest, nie da się ukryć, ale powyższy sposób z pewnością jest skuteczny i nie wiadomo kiedy zostanie zablokowany. Zarówno Samsung jak i Google nie wypowiadali się w tej sprawie toteż nie pozostaje nic innego jak czekać na rozwój wydarzeń.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.