[Poradnik/Film] Zablokowałeś urządzenie zapominając usunąć swoje konto? Błąd w Androidzie Marshmallow pozwala ominąć zabezpieczenia

1 minuta czytania
Komentarze
avast qualcomm zabezpieczenia smart protection

W zeszłym roku Google wprowadziło dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżami mobilnych urządzeń z Androidem. Polega ono na tym, że jeśli przywrócimy ustawienia fabryczne uprzednio nie usuwając głównego konta to będzie ono wymagane do uruchomienia systemu. Jednak Amerykanie nie przewidzieli pewnej sztuczki.

Powyższe zabezpieczenie w rzeczywistości bardziej potrafi irytować zwykłych użytkowników aniżeli złodziei. Sam miałem podobny problem z jednym z urządzeń Kruger&Matz widząc następujący komunikat: „Urządzenie zostało zresetowane. Aby kontynuować, zaloguj się na konto Google, które było wcześniej synchronizowane na tym urządzeniu”, ale wróćmy do właściwego tematu. Jeśli zdarzy się Wam, że smartfon lub tablet będzie wymagał zalogowania się do konta, które wcześniej było podpięte pod dane urządzenie to oto co należy wykonać:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GKdVvBSIb0M[/youtube]

Z początku ten błąd został odkryty w smartfonach Samsunga, ale okazało się, że również czysty Android w Nexusie 6P nie jest pozbawiony tego jakże sprytnego sposobu na ominięcie irytującego zabezpieczenia. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie potrzeba żadnych kabli, komputera czy też kart pamięci i innych dodatkowych urządzeń. Jedyny warunek to Android Marshmallow, gdyż w tym systemie można skrótami udać się do poszczególnych części systemu.

Zapewne Google szybko poprawi ten błąd i czerwcowa paczka zabezpieczeń naprawi coś, co teoretycznie nie powinno mieć miejsca. To nie jest drobna luka w zabezpieczeniach, a po prostu nieprzemyślany i niedokładnie przetestowany algorytm.

źródło: Phone Arena

Motyw