google allo i duo 1

 

Allo oraz Duo to dwa nowe komunikatory od Google’a, które pojawią się prawdopodobnie wraz z premierą finalnego Androida 7.0 Nougat (z kolei wcześniej zapowiadano, że powinny pojawić się latem bieżącego roku). Na wydarzeniu I/O 2016 firma z Mountain View pokazywała już, czym będą się charakteryzowały te komunikatory. Wiemy, że Allo będzie aplikacją do rozmów tekstowych, a Duo do wideoczatów. Pierwszy z nich poda nam m.in. podpowiedzi, jak zareagować na jakieś zdjęcie, pozwoli na powiększanie lub zmniejszanie rozmiaru czcionki naszej wypowiedzi itd. Wszystko będzie zintegrowane z nowym asystentem głosowym Google Assistant. Drugi będzie posiadał na przykład funkcję wyświetlania dzwoniącego jeszcze zanim odbierzemy wideorozmowę. Bez wątpienia okażą się to bardzo interesujące apki. Ciekawe, jak będą w praktyce działały.

 

Już teraz wiadomo, jak będą wyglądały ikonki nadchodzących aplikacji. Google zmienia je po raz kolejny (miejmy nadzieję, że już ostatni). Poniżej możecie zobaczyć, jak się prezentują w najnowszej, a także w starszych wersjach. Jak myślicie, czy będą ładnie wyglądały na naszych mobilnych pulpitach? A może wolicie poprzedni wygląd tych ikon?

 

(z lewej znajdują się najstarsze, z prawej najnowsze)

 

 

Jeśli już nie możecie się doczekać nowych apek od Google’a, już teraz można rejestrować się, aby otrzymać powiadomienie, gdy aplikacje zostaną wydane. Linki macie poniżej. Należy zaznaczyć, że powyżej pokazane najnowsze ikony nie są jeszcze widoczne w Sklepie Play.

 

Allo w Google Play

Duo w Google Play

 

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl