google allo i duo 1

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Allo oraz Duo to dwa nowe komunikatory od Google’a, które pojawią się prawdopodobnie wraz z premierą finalnego Androida 7.0 Nougat (z kolei wcześniej zapowiadano, że powinny pojawić się latem bieżącego roku). Na wydarzeniu I/O 2016 firma z Mountain View pokazywała już, czym będą się charakteryzowały te komunikatory. Wiemy, że Allo będzie aplikacją do rozmów tekstowych, a Duo do wideoczatów. Pierwszy z nich poda nam m.in. podpowiedzi, jak zareagować na jakieś zdjęcie, pozwoli na powiększanie lub zmniejszanie rozmiaru czcionki naszej wypowiedzi itd. Wszystko będzie zintegrowane z nowym asystentem głosowym Google Assistant. Drugi będzie posiadał na przykład funkcję wyświetlania dzwoniącego jeszcze zanim odbierzemy wideorozmowę. Bez wątpienia okażą się to bardzo interesujące apki. Ciekawe, jak będą w praktyce działały.

 

Już teraz wiadomo, jak będą wyglądały ikonki nadchodzących aplikacji. Google zmienia je po raz kolejny (miejmy nadzieję, że już ostatni). Poniżej możecie zobaczyć, jak się prezentują w najnowszej, a także w starszych wersjach. Jak myślicie, czy będą ładnie wyglądały na naszych mobilnych pulpitach? A może wolicie poprzedni wygląd tych ikon?

 

(z lewej znajdują się najstarsze, z prawej najnowsze)

 

 

Jeśli już nie możecie się doczekać nowych apek od Google’a, już teraz można rejestrować się, aby otrzymać powiadomienie, gdy aplikacje zostaną wydane. Linki macie poniżej. Należy zaznaczyć, że powyżej pokazane najnowsze ikony nie są jeszcze widoczne w Sklepie Play.

 

Allo w Google Play

Duo w Google Play

 

źródło: Android Police

 
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl