tekst piosenek google

 

Wyszukiwarka Google już swoimi wynikami nie odsyła do przeróżnych stron internetowych. Teraz amerykański gigant w większości sam podaje konkretne dane, których akurat potrzebujemy. Rozwój jaki możemy obserwować w ciągu kilku tygodni to już nie tylko prosta zmiana czcionek czy też loga.

 

Tak oto Google powoli zmierza do tego, że tylko w wyjątkowych sytuacjach będziemy odwiedzać inne strony. Świadczy o tym chociażby niedawno wprowadzone informacje o symptomach najprzeróżniejszych bóli czy też chorób. Tym razem Amerykanie nie chcą walczyć z internetowymi lekarzami. Teraz Google będzie chciało ułatwić wyszukiwanie tekstów piosenek. Poprzez umowę z LyricFind, mamy dostęp do utworów stworzonych przez ponad 4000 wykonawców. Oczywiście wyszukanie odpowiedniej piosenki da nam w wyniku jedynie skrawek jej tekstu, a dopiero kliknięcie go przekieruje nas do… sklepu Play, gdzie będzie można przeczytać wszystkie słowa i ewentualnie kupić utwór.

 

Tradycyjnie, my jako Polacy z jednym z najtrudniejszych języków świata musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż jeszcze „nasze Google” odsyła nas do odpowiednich witryn. Tak oto Google się rozwija. O czym jeszcze Amerykanie powinni pomyśleć?

 

 

źródło: Billboard

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.