google symptomy medyczne porady wyszukiwarka

 

W Google znajdziemy dosłownie wszystko. Jeśli czegoś tam nie ma to to nie istnieje – tak się w końcu powiada… Jednak często ciężko wyróżnić prawdziwe i przede wszystkim sprawdzone informacje spośród wielu dostępnych i z tym Amerykanie chcą walczyć. Tym razem na warsztat wzięto wszelkie choroby jak i ogólne bóle oraz porady medyczne.

 

Jak to ma działać? Bardzo prosto. Przykład prosto od Google: boli nas głowa po danej stronie i taką frazę właśnie wyszukujemy, a odpowiedzią będzie symptom, przyczyna takiego stanu rzeczy. Nic trudnego, ale jakże przydatnego. Teraz w poszukiwaniach chociażby swędzenia środkowego palca u prawej nogi nie okaże się, że mamy raka… Czemu? Google zapewnia, że cała wiedza, która będzie nam przekazywana poprzez wyszukiwarkę została sprawdzona przez ekspertów z Harvard Medical School i Kliniki Mayo. 

 

Niestety, ale tradycyjnie dla Amerykanów, nie wszyscy mogą cieszyć się nowym udogodnieniem. Od dzisiaj, przez kilka dni „medyczna” wyszukiwarka będzie wprowadzana na ogólnodostępne serwery – na początku jedynie w Stanach Zjednoczonych i Anglii będzie ona dostępna. Google nie wspomina kiedy inne państwa zostaną uwzględnione.

 

 

źródło: Googleblog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.