huawei

 

Mogliście ostatnio przeczytać na łamach naszego portalu o krążących po internecie przeciekach mówiących, że Huawei planuje w najbliższej przyszłości zaprezentować swój własny system operacyjny. Widocznie raporty te dotarły do samego CEO Huawei, gdyż postanowił wypowiedzieć się w tym temacie, choć zrobił to w nieco wymijający sposób.
 

Prezes chińskiego giganta poinformował za pośrednictwem platformy Weibo, że Huawei będzie używał Androida w swoich smartfonach, dopóki otwartość tego systemu nie zostanie zagrożona. „Mobilny system operacyjny Google promuje rozwój smartfonów, co z kolei jest korzystne dla konsumentów” – tymi słowami udało mu się nieco uciszyć opinię publiczną, ale oczywiście jak to zwykle bywa, nie do końca.
 

W kuluarach nadal mówi się, że milczenie jest tylko potwierdzeniem tego, że Huawei szykuje coś dużego. System operacyjny Huawei ma nosić nazwę Kirin OS, ale żadnego potwierdzenia nadal nie ma. Jeśli jednak dowiemy się czegoś nowego, to z pewnością Was o tym poinformujemy – bądźcie z nami.

 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.