Czy Android pójdzie kiedyś w niepamięć? Kolejna firma pracuje nad własnym systemem operacyjnym na smartfony!

1 minuta czytania
Komentarze
exploit android

 
Wspieranie oprogramowania i usług z roku na rok staje się bardziej opłacalne. Coraz więcej firm, które tradycyjnie zaangażowane są głównie w produkcję hardware’u, zaczyna spędzać więcej czasu i wydawać ogromne pieniądze i energię na software i usługi. Przykładem może być tu Samsung, które oferuje swoim użytkownikom coraz więcej dodatków np. Samsung Pay. Jednak nie tylko południowokoreański gigant zamierza położyć większy nacisk na sferę „niematerialną”. Teraz mamy przecieki dotyczące Huawei.
 
Ostatnio Kamil pisał o tym, że wspomniany producent szykuje dużą aktualizację. Chodzi oczywiście o nową wersje nakładki – EMUI 5.0. Możecie o tym szerzej przeczytać TUTAJ. Na tym jednak nie koniec. Firma pozazdrościła chyba Samsungowi Tizena i również pracuje nad własnym systemem operacyjnym! Przyczyną takiego stanu rzeczy jest chęć przynajmniej częściowego uniezależnienia się od Androida i Google, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Koreańczyków.
 
Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, to w top 3 producentów na rynku smartfonów, każdy będzie posiadał własny system operacyjny. Czy odpowiedzialność jednocześnie za hardware i software to faktycznie klucz do sukcesu? Myślę, że tak.
 
źródło: androidheadlines

Motyw