[WIT #72] Opera jest najlepsza – konkurencyjne testy pożerania baterii w kontrze na osiągi Edge’a opublikowane przez Microsoft!

Newsy

Opera 2

 
Jakiś czas temu pisałem, że zarówno pecetowa jak i smartfonowa wersja Chrome’a dostaną dużą aktualizację. Google ogłosiło, że opracowało algorytm, który pozwoli na szybsze ładowanie stron (o 25%), mniejsze zużycie danych oraz większą energooszczędność. Jak dla mnie brzmiało to rewelacyjnie! Nowa formuła miała przyczynić się do lepszego skompresowania kodu dla obrazów i czcionek na stronach internetowych.
 
Ostatnio z kolei Łukasz pisał, że przeglądarka Microsoft Edge działa aż o 70% dłużej niż Google Chrome na laptopach. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Teraz na te testy odpowiadają niezadowoleni twórcy Opery, którzy uważają, że to właśnie ta przeglądarka jest najlepsza. Poniżej zamieściłem grafikę, według której program ten jest na pierwszym miejscu z wynikiem 3:55.
 
Opera
 
Z pewnością obydwa testy były wykonywane w innych warunkach. Które są bliżej prawdy, trudno powiedzieć. Jedno jest jednak pewne, Chrome jest najgorzej zoptymalizowaną przeglądarką pod względem oszczędzania energii.
 
źródło: gsmarena

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x