Opera 2

 
Jakiś czas temu pisałem, że zarówno pecetowa jak i smartfonowa wersja Chrome’a dostaną dużą aktualizację. Google ogłosiło, że opracowało algorytm, który pozwoli na szybsze ładowanie stron (o 25%), mniejsze zużycie danych oraz większą energooszczędność. Jak dla mnie brzmiało to rewelacyjnie! Nowa formuła miała przyczynić się do lepszego skompresowania kodu dla obrazów i czcionek na stronach internetowych.
 
Ostatnio z kolei Łukasz pisał, że przeglądarka Microsoft Edge działa aż o 70% dłużej niż Google Chrome na laptopach. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Teraz na te testy odpowiadają niezadowoleni twórcy Opery, którzy uważają, że to właśnie ta przeglądarka jest najlepsza. Poniżej zamieściłem grafikę, według której program ten jest na pierwszym miejscu z wynikiem 3:55.
 
Opera
 
Z pewnością obydwa testy były wykonywane w innych warunkach. Które są bliżej prawdy, trudno powiedzieć. Jedno jest jednak pewne, Chrome jest najgorzej zoptymalizowaną przeglądarką pod względem oszczędzania energii.
 
źródło: gsmarena

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.