[Film] Microsoft pokazuje jak Chrome niszczy Twój akumulator – porównanie przeglądarek

Aplikacje

microsoft edge google chrome przegladarka internetowa porownanie

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Najpopularniejszą przeglądarką na smartfonach jest Chrome i co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Duży swój udział w tym ma fakt, że jest ona preinstalowana na niemalże wszystkich urządzeniach z Androidem. Jednak również w przypadku pełnowymiarowych komputerów osobistych sytuacja kształtuje się podobnie.

 

Microsoft postanowił pokazać jak Google dba o optymalizację swojej przeglądarki stron internetowych. Oczywiście nie to było głównym celem porównania, które zaraz ujrzycie, gdyż także wśród zawodników pojawił się „Edge”, a więc następca jakże lubianego Internetu Explorer. Na polu bitwy pojawili się także Opera oraz Firefox, a oto wyniki:

 

 

Microsoft Edge zdecydowanym zwycięzcą, gdyż laptop wytrzymał aż o 70% dłużej od modelu, na którym uruchomiono Google Chrome. W przypadku smartfonów podobnie kształtuje się sytuacja, o czym mogliście przekonać się czytając tekst Kamila o alternatywie dla tego programu: Klik! Czytając komentarze, jesteście zaskoczeni.

 

Czy Google zrobi coś z tym faktem? Ciężko ocenić, ale to nie pierwszy raz, gdy obrywa się tej przeglądarce pod względem zużycia energii. W końcu nawet użytkownicy Apple mogli się o tym przekonać, gdy OS X wyróżniał ten program wśród aplikacji zużywających dużo energii.

 

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x