Apple wyjaśnia dlaczego możemy zapomnieć o iMessage na Androidzie

Aplikacje

iMessage-logo

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przed targami WDDC, na których Apple zaprezentowało chociażby iOS 10 z wielkimi zmianami, pojawiły się plotki, że Amerykanie zdecydują się otworzyć na nowe platformy ze swoim komunikatorem iMessage. Tak jednak się nie stało i wiele osób zadało pytanie: dlaczego?

 

The Verge postanowiło nie czekać i samo zapytało się Apple o tę sytuację, czyli dlaczego iMessage nie pojawi się na innych platformach. Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze Amerykanie chcą zachować ten komunikator dla siebie, gdyż uważają, że to między innym on sprawia, że iPhone’y i inne produkty cieszą się dużą popularnością. Ma to sens. Jeśli ktoś zacznie korzystać z iMessage to nie może przerzucić się na inną platformę. Drugie wytłumaczenie jest bardziej zaawansowane. Baza miliardów użytkowników pozwala Apple rozwijać budowaną przez siebie sztuczną inteligencję (maszynowe nauczanie). Bardzo możliwe, że Amerykanie tym samym rozwijają Siri, które jest przygotowywane głównie pod użytkowników „Jabłuszka” i w tym wypadku inne platformy mogłyby zakłócić rozwój tego zagadnienia.

 

Komunikator iMessage ma swoje ogromne zalety, ale czy przy dzisiejszej konkurencji pojawienie się go na Androidzie ma jakikolwiek sens?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x