sony xperia e5

O Sony Xperia E5 pisałem już kilkukrotnie i mimo pstryczków w nos wymierzanych projektantom za wygląd smartfona, ciągle trzymałem kciuki za jego rynkowe powodzenie. Teraz mając pełny obraz tego, co Sony dla nas przygotowało, myślę, że jest szansa na zdobycie szerokiego grona użytkowników. I to kilka dni przed spodziewaną premierą.

 

Zacznijmy zatem od specyfikacji technicznej. Sony Xperia E5 cechuje się 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD, pracuje na jednostce MediaTek MTK6735 wspieranej przez 1,5 GB RAM. Użytkownicy dostaną do dyspozycji 16 GB przestrzeni dyskowej rozszerzalnej za pomocą karty microSD.

 

W kwestii fotograficznej Sony dostarcza 13-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselową kamerkę selfie wyposażoną w diodę LED. Co więcej na pokładzie znajdziemy Androida w wersji Marshmallow, baterię o pojemności 2700 mAh, dual-SIM oraz NFC.

 

sony xperia e5 1

 

Zapytacie o cenę? 199 euro. Powinien zatem spodobać się operatorom dla atrakcyjnych ofert abonamentowych czy mix.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.