gboard google klawiatura ios android

 

Czym jest GBoard? Jedną z niewielu aplikacji stworzonych przez Google, która nie została wydana na Androidzie, a na iOS. To dziwne i dla wielu niezrozumiałe posunięcie na szczęście ma zostać naprawione, ale wciąż trzeba czekać na oficjalne wydanie klawiatury połączonej z wyszukiwarką dla „Robocika”. Chyba, że skorzystamy z alternatywy.

 

Jednak zanim przedstawię Wam właściwą aplikację to warto przypomnieć czym jest GBoard. Szerzej o tej aplikacji pisałem w osobnym wpisie, ale w skrócie warto zaznaczyć, że ta klawiatura pozwala na korzystanie z wyszukiwarki Google bez konieczności otwierania przeglądarki czy też jakiegokolwiek innego programu. Jednak Slash, bo o tej aplikacji mowa, oferuje zdecydowanie więcej. Nie jest to klawiatura pozbawiona wad, ale zacznijmy od zalet. Ten program pozwala nie tylko wyszukiwać dane zagadnienia w Google. Możliwości są tak ogromne, że najłatwiej samemu je zobaczyć:

 

 

Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystując „/” możemy wywoływać poszczególne skróty, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność całej aplikacji. Jednak co z tymi wieloma funkcjami skoro w klawiaturze najważniejsza jest wygoda pisania? Po całym dniu testów stwierdzam, że SwiftKey, z którego na co dzień korzystam, jest lepszy, ale nie jest to wyraźna różnica.

 

Niestety, ale Slash ma jedną ogromną wadę: nasz język jest dla niego obcy i metoda pisania „swipe” nie pracuje po Polsku. Podobnie jak podpowiedzi, ale jeżeli to nie jest dla Was przeszkodą to zajrzyjcie do sklepu Play (Klik!) i pobierzcie za darmo alternatywę dla GBoarda.

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.