[Film] GBoard, czyli inteligentna klawiatura od Google trafia na iOS – Android nie może być gorszy

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-05-12

gboard google klawiatura ios android

Dzisiaj Google sprawiło ogromny prezent dla Apple i użytkowników ich mobilnych produktów. Firma zaprezentowała inteligentną klawiaturę GBoard, która zawitała do Apple Store. Wśród fanów Androida nastąpiło pewnego rodzaju zdziwienie – co z „Robocikiem”? Czyżby Amerykanie zapomnieli o swoim mobilnym oprogramowaniu?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że nie. Jednak zacznijmy od tego czym jest GBoard? Jest to klawiatura, która oszczędzi Ci czasu podobnie jak to robi Tłumacz po ostatniej aktualizacji. Więcej szczegółów poznacie oglądając następujący film:

YouTube Preview Image

Brzmi ciekawie? Pomijamy przejście do przeglądarki czy też bezpośrednio do wyszukiwarki i wszystko robimy z poziomu klawiatury. Coś na wzór Google Now On Tap, ale jednak uproszczone. W takim razie co z Androidem? Pojawi się odpowiednia wersja, Bri Connelly na portalu Producthunt potwierdziła, że trwają prace nad wdrożeniem GBoard do sklepu Play.

Google stosunkowo niedawno wydało duża aktualizację ich klawiatury na Androida toteż to może być powód, że teraz doceniony został system Apple. Jednak czy podoba Wam się nowe rozwiązanie od Amerykanów?

źródło: Reddit • Michał

  Fak it. Kupuję iphone’a dla tej klawiatury : D

  • DrRadson

   Jeszcze nie ma wersji polskiej, więc ciężko będzie używać funkcję swype. Dodatkowo klawiatura jest dostępna tylko w amerykańskim app store póki co.

 • Tomasz

  To ma być odrebna apk czy nowa funkcja klawiatury google?

  • Łukasz Pająk

   W przypadku IOS jest to odrębną apka.

   • Tomasz

    Uważasz, że na andku będzie to zaimplementowana opcja? Ja już mam klawiaturę Google w wersji 5 i wśród wielu zmian tego nie widzę.

    • Łukasz Pająk

     Ciężko ocenić. GBoard z pewnością będzie cięższą dla podzespołów propozycją, a Google jednak musi liczyć się z tym, że ich programy trafiają na przeróżne urządzeniax