gboard google klawiatura ios android

 

Dzisiaj Google sprawiło ogromny prezent dla Apple i użytkowników ich mobilnych produktów. Firma zaprezentowała inteligentną klawiaturę GBoard, która zawitała do Apple Store. Wśród fanów Androida nastąpiło pewnego rodzaju zdziwienie – co z „Robocikiem”? Czyżby Amerykanie zapomnieli o swoim mobilnym oprogramowaniu?

 

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że nie. Jednak zacznijmy od tego czym jest GBoard? Jest to klawiatura, która oszczędzi Ci czasu podobnie jak to robi Tłumacz po ostatniej aktualizacji. Więcej szczegółów poznacie oglądając następujący film:

 

 

Brzmi ciekawie? Pomijamy przejście do przeglądarki czy też bezpośrednio do wyszukiwarki i wszystko robimy z poziomu klawiatury. Coś na wzór Google Now On Tap, ale jednak uproszczone. W takim razie co z Androidem? Pojawi się odpowiednia wersja, Bri Connelly na portalu Producthunt potwierdziła, że trwają prace nad wdrożeniem GBoard do sklepu Play.

 

Google stosunkowo niedawno wydało duża aktualizację ich klawiatury na Androida toteż to może być powód, że teraz doceniony został system Apple. Jednak czy podoba Wam się nowe rozwiązanie od Amerykanów?

 

 

źródło: Reddit

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.