ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zagięty wyświetlacz staje się standardem. Kolejny producent dołącza do stawki „zakrzywionych”

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 edge krawedz
UMi-Super-Edge

 
W dobie smartfonów, w których już chyba nic nas właściwie nie zaskakuje, producenci mimo wszystko starają się wyróżnić pośród bardzo ostrej konkurencji. Nie zrobią tego instalując w urządzeniach najnowszych podzespołów, które znajdziemy we wszystkich flagowcach. Sposobem na oryginalność jest design. Jego częścią może być zagięty wyświetlacz – tą drogą poszedł Samsung. W tym kierunku podąża również konkurencja. Póki co chińska, ale jednak. Słyszeliśmy już o wersjach „Edge” Xiaomi czy Huawei. Widzieliśmy z kolei oficjalnie model vivo Xplay 5. Ostatnio nawet pojawiły się zdjęcia prezentujące telefon od Meizu z zakrzywionym ekranem, które możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Teraz do stawki prawdopodobnie dołączy kolejny producent, ponownie z Chin. Chodzi o firmę UMi, która szykuje smartfon o nazwie Super Edge. Póki co, wiemy że będzie on posiadał 6 GB RAM. Ekran urządzenia to najprawdopodobniej Super AMOLED. Na zdjęciu widzimy jedynie tył urządzenia i ciężko powiedzieć czy faktycznie będzie on posiadał zagięty wyświetlacz, jednak nazwa na to wskazuje.
 

 
Premiera flagowca planowana jest na jesień. Ma on być dostępny od razu z Androidem w wersji 7.0 na pokładzie. Telefon dostępny będzie w cenie oscylującej w okolicach $300.
 
źródło: gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy