[Do pobrania] Google Maps zaktualizowane – powiadomienia o nowościach, kontakty i jeszcze więcej

1 minuta czytania
Komentarze
mapy google aktualizacja maps 9.25.1

Deweloperzy Google cały czas pracują nad udoskonalaniem ich autorskich aplikacji na Androida. Wczoraj przedstawiłem Wam drobną nowość w YouTubie, a dzisiaj przyszła pora na aktualizację map, które już od dawna nie służą tylko i wyłącznie do przeglądania miast oraz wsi czy też nawigowania, ale zaczynają tworzyć swego rodzaju społeczność.

W takim razie co nowego pojawiło się w Google Maps? Wersja oznaczona numerem 9.25.1 wprowadza szereg zmian, ale największa nowość z pewnością dotyczy przypisywania adresów do naszych kontaktów, aby te były stale widoczne w sekcji „Twoje miejsca”. Wcześniej mogliśmy jedynie ręcznie przypisywać danym punktom na mapie pewne opisy. Kolejna zmiana dotyczy „Twojego wkładu”, a więc kategorii, w której możemy dzielić się naszymi opiniami na temat odwiedzonych lokacji. Tym razem nowość znajdziemy przy dodawaniu zdjęć, które będą podzielone według lokacji. Zajrzyjmy jeszcze do ustawień, w których pojawił się nowy przełącznik „Nowości w Mapach”, który po uruchomieniu ma od czasu do czasu wysyłać nam powiadomienia o nowych funkcjach w Mapach w naszej okolicy. O co dokładnie chodzi? To nie zostało uściślone. Ostatnia zmiana to dodanie „Inni szukali również”, czyli nowa sekcja, która pojawi się w trakcie wyszukiwania danych lokacji.

Jak widzicie zmian jest sporo, ale ukierunkowane one są w społeczność, a nie w same działanie chociażby nawigacji. Jednak jeśli jesteście zainteresowani nowym wydaniem Google Maps, a jeszcze nie macie odpowiedniego powiadomienia w sklepie Play to pobierzcie tę aplikację z Apk Mirror: Klik!

źródło: Android Police

Motyw