Pokemon Go

 
Jakiś czas temu konserwatywne Nintendo ogłosiło, że pokemony trafią w końcu na urządzenia mobilne. Jest to całkowita zmiana podejścia firmy, która do tej pory skupiała się wyłącznie na wydawaniu produktów tylko na swoje konsole. Pierwszym tytułem w jaki zagramy będzie wspominane przez nas niejednokrotnie Pokemon Go, które otrzymało wsparcie finansowe nawet od Google! Oprócz ustalonych 20 milionów dolarów inwestycji, Nintendo, Google oraz The Pokémon Company zapewni dodatkowe $ 10 milionów „uzależnione od osiągnięcia określonych etapów” przez Niantic. Wygląda więc na to, że projekt staje się bardzo poważny. Przyznam, że jestem bardzo podekscytowany i czekam na efekty prac.
 
Ostatnio mamy coraz więcej informacji dotyczących projektu. Na przykład jakiś czas temu pojawiło się pierwsze wideo z gry, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz możecie zobaczyć zrzuty ekranu, które prezentują kolejne fazy rozgrywki. Na pierwszym obrazku od lewej widzimy prawdziwą mapę. Na środkowym zdjęciu lokacja została przybliżona i można zobaczyć w pobliżu pokemona Squirtle. W końcu na ostatnim „screenie” mamy okazję go złapać za pomocą Pokeballa.
 
To jednak nie wszystko, firma Niantic zdradza również, że przykładowo wodne pokemony będą pojawiały się w pobliżu….wody. Ponadto będziemy dostawać powiadomienia, czy w pobliżu nie znajduje się przypadkiem jakiś stworek. Im więcej gramy, tym większy poziom osiągniemy. Nasze pokemony będą mogły ewoluować dzięki jajkom, które zdobędziemy w PokeStops. W prawdziwym świecie lokacje te to np. muzea, zabytki. Tam też będziemy mogli dostać PokeBalle. Na mapie ważne również będą sale gimnastyczne, w których zmierzymy się z innymi graczami bądź nawet drużynami! Brzmi naprawdę świetnie, czekam z niecierpliwością!
 
źródło: niantic, androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.