Sciphone Dream G2 – nowy Android.

Jakub Bereziewicz Jakub Bereziewicz Newsy

Wygląda na to, że drugi telefon komórkowy z Platformą Android nie zostanie wyprodukowany przez zachodnią firmę, ale przez Chińską i nie będzie to Lenovo.
Chiński producent telefonów, firma Bluelans Communication, już 28 listopada wypuści cudo o nazwie Sciphone Dream G2. Nazwa to majstersztyk marketingowy, ale jeśli chodzi o samo urządzenie to jest z segmentu mass-market i to raczej dla mieszkańców Kraju Środka. Nazwa chipa na którym będzie bazować telefon nie jest znana, ale stawiałbym na OMAP850, na którym chińscy producenci robią wszystko – od iFone (taki chiński iPhone za $100) do ichniejszych smartfonów. Ewentualnie może to być układ Samsunga, ale też z segmentu do 5 dolarów za sztukę.
Producent podaje, że telefon będzie pracował na Android Home Edition (sic!) V1.0 OS, oraz eksponuje jego zalety – aparat 4MP, ale nie liczyłbym na cztery miliony. Pozostałe parametry to wyświetlacz 2,8″, 320×240 pikseli, nie podano czy dotykow, ale inny nie miałby sensu, do tego obsługa technologii EDGE, WiFi, Bluetooth, USB 2.0, 50MB wbudowanej pamięci i wsparicie kart microSD do 16GB.
Wymiary tego telefonu to 56 x 107.2 x 11.8mm, masa 110 g, a bateria 1500 mhA ma pozwolić na 250 – 450 minut rozmowy.
Braki – 3G, GPS, oraz klawiatury co przy braku wirualnej jest małym problemem.
Cena, po której będzie sprzedawany Sciphone Dream G2 nie jest jeszcze znana, ale będzie to w granicach $100, bo za $110 można dostać Sciphone I68, który pewnie tylko przez przypadek wygląda jak iPhone 3G.

sciphone-dream-g2_android_com_pl

Podsumowując – największy plus telefonu komórkowego Dream G2 to ładowarka:).

Dyskutuj o tym na Forum Android.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy