ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[MWC 2016] Jakie nowości pokażą chińscy producenci?

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
huawei-logo-mwc-2015-3

Mobile World Congress to przede wszystkim premiery różnych urządzeń, okazja do pokazania nad czym pracują działy rozwoju. Jak każdego roku wiele osób ma spore oczekiwania, oczekuje się premier konkretnych urządzeń – nie tylko bowiem smartfony pojawiają się na targach, ale  też tablety i cały szereg akcesoriów mobilnych. Oczekiwane premiery od amerykańskich i koreańskich producentów omówiliśmy w części pierwszej. Plana firm z Japonii i Tajwanu także już wzięliśmy pod lupę. Czas więc na firmy, które dopiero w ostatnich latach stały się popularne – chińskie Huawei i Xiaomi.

Huawei

Huawei P8

Ten obecny od wielu lat na rynkach zachodnich chiński producent dopiero w ostatnich latach przebił się do szerszej świadomości klientów w tej części świata. Na nadchodzących targach firma nie pokaże żadnego z czterech zaplanowanych na ten rok modeli P9 bowiem na ten cel firma planuje osobny event – podobnie jak konkurencyjne ma się on odbyć w marcu. Przypuszcza się, że podczas MWC firma może skupić się na innych, tańszych modelach.

Xiaomi

xiaomi-mi5-1

Xiaomi pokaże nam nowy model – Mi 5, który będzie nowym flagowcem tej chińskiej firmy. Xiaomi w ostatnich latach jest w polu zainteresowania wszystkich tych, którzy oczekują możliwie najlepszego sprzętu nie wydając przy tym zbyt wiele. Smartfon będzie posiadał według różnych plotek fizyczny przycisk ekranu głównego, metalowo – szklaną obudowę, układ Qualcomm Snapdragon 820, przynajmniej 3GB RAM i 5,2” ekran 5,2” 1080p lub 5,3” Quad HD co w połączeniu z niską ceną może oznaczać, że doświadczonych producentów czeka coraz cięższa walka z nowym, chińskim potentatem.

Których przewidywanych nowości najbardziej wyczekujecie?

Sprawdź najnowsze wpisy