[MWC 2016] Czego się spodziewać od największych firm?

3 minuty czytania
Komentarze
650-mwc-logo-2016

Tegoroczne targi Mobile World Congress to drugie, ale zdecydowanie najważniejsze wydarzenie związane z Androidem jakie obserwujemy każdego roku w pierwszej połowie. To miejsce premier wielu nowych urządzeń, okazja do pokazania nad czym pracują działy rozwoju, ale przede wszystkim potężne hale, gdzie wszyscy, którzy zjadą do hiszpańskiej Barcelony mogą zobaczyć nowości, jakie wejdą na półki sklepowe w najbliższych tygodniach. Jak każdego roku, także teraz wiele osób ma spore oczekiwania, spodziewa się premier konkretnych urządzeń. Co pokażą najwięksi potentaci branży czyli Sony, Samsung, LG czy HTC?

Samsung

Galaxy S7

Ten zdecydowanie największy producent urządzeń z systemem Android (co wiele osób nie bardzo chce zaakceptować, ale trudno podważyć ten fakt) na tegorocznym MWC zaprezentuje najnowszego flagowca – model S7 – choć jego premiera będzie mieć miejsce jeszcze dzień przed oficjalnym startem targów na specjalnej konferencji Samsung Unpacked to oczywiste jest to, że będzie to najważniejsza z nowości tego producenta na targach. Smartfon ma posiadać ekran 5,1” Super Amoled QuadHD, układ Snapdragon 820 lub  Exynos 8890 4 GB  RAM, 12MPX aparat główny i 3000mAh akumulator.

Skoro będzie to najważniejsza z nowości, to jakich można się jeszcze spodziewać?

  • – Galaxy S7 w wariancie Edge (w stosunku do zwykłej S7 ma różnić się tylko większym o 0,4” ekranem i baterią o pojemności aż 3600 mAh)
  • – Pojawić się może także specjalna kamera, która umożliwi tworzenie nagrań na potrzeby hełmu VR Samsung Gear. Urządzenie ma nagrywać obraz 360 stopniowy dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów 180 stopniowych.

LG

lg g5 etui jasdjkasdkjadskj

Drugi największy producent elektroniki użytkowej z Korei Południowej nie tylko pojawi się na MWC 2016, ale pokaże sporo ważnych nowości. Poza swoistą oczywistością, jaką będzie premiera nowego flagowca – modelu G5 – firma pokaże też szereg innych nowości. Podobnie jak Samsung, także LG zdecydowało się na zorganizowanie eventu jeszcze przede oficjalnym rozpoczęciem targów (21 lutego), podczas którego pokaże oficjalnie przede wszystkim model G5.

Warto przypomnieć specyfikację nowego flagowca. Według przewidywań ma on mieć pod spodem układ Qualcomm Snapdragon 820,  ekran Quad HD, 16 i 8 MPx kamery. Zdecydowanie ciekawsze są jednak plotki o możliwym połączeniu metalowej obudowy i możliwości wyjmowania baterii – coś co wydawało się jak dotąd technicznie nierealne może stać się faktem. O tym co powinien posiadać G5, by zwojować rynek przeczytacie tutaj.

Microsoft

microsoft-logo

Dział odpowiedzialny za smartfony, powstały po przejęciu sektora mobilnego fińskiej Nokii nie radzi sobie najlepiej – firma mimo usilnych prób nie znajduje nadal zbyt szerokiego zainteresowania ze strony kupujących, którzy wolą urządzenia z Ios czy Androidem, które niekoniecznie są tańsze. Choć niektórzy sądzą, że koncern powinien stworzyć urządzenia z Androidem, to na to się nie zanosi. W Barcelonie spodziewana jest natomiast premiera kolejnych smartfonów z mobilnym systemem Windows, w tym Lumii 850. Szanse na by koncern zdołał nawiązać tymi modelami równą walkę są niestety niewielkie.

Apple

apple

Firma tradycyjnie już nie bierze udziału w targach MWC. Premiera nowych urządzeń z serii iPhone i iPad spodziewana jest dopiero jesienią na specjalnie na ten cel zwołanej konferencji.

Przed nami premiery wielu ciekawych urządzeń. Już jutro omówimy premiery takich firm jak Xiaomi, Sony, HTC i Huawei!

Motyw