sony xperia m5

 

Posiadacze smartfonu Xperia M5 musieli stosunkowo długo czekać na aktualizację swoich urządzeń działających na Androidzie 5.0 Lollipop od czasu premiery. Prace nad nowym systemem trwały zdecydowanie zbyt długo, nie mniej jednak nie jest to urządzenie z najwyższej półki, to też nie ma się co dziwić, że nowy system nie jest udostępniany zbyt szybko. Nowe oprogramowanie otrzymała zarówno wersja 1-Sim (E5603, E5653, E5606) jak i Dual Sim (E5633, E5663, E5643) – odpowiednie oznaczenia to  30.1.A.1.33 i 30.1.B.1.33. Użytkownicy, którzy dokonali już aktualizacji twierdzą, że nowe oprogramowanie wnosi zdecydowanie lepsze zarządzanie pamięcią, poprawki sterowania głośnością dźwięku  i możliwość użycia zegarka Sony Smartwatch3 do robienia zdjęć wbudowanym w smartfon aparatem.

 

Nowy system to… Android 5.1 Lollipop – zapewne większość z Was liczyła, że będzie to najnowszy Marshmallow, jednak nawet flagowce Sony jeszcze nie go nie mają, a co dopiero mówić o reszcie smartfonów.

 

xp-m5-lollipop

 

Oprogramowanie powinno być już dostępne w kanale OTA – oczywiście mowa o urządzeniach z wolnego rynku. Jeśli Wasze urządzenie pochodzi z takiej sprzedaży, a aktualizacji w kanale OTA nie widać wypróbujcie program PC Companion lub też konieczne będzie odczekanie jeszcze kilka dni bowiem aktualizacje mogą być udostępniane falami.

 

Źródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg