3

 

Microsoft od jakiegoś czasu znany jest nie tylko z produkcji kolejnych mniej lub bardziej udanych systemów operacyjnych i kolejnych wydań pakietu Office, ale także z opracowywania ciekawych aplikacji, które usprawniają codzienne życie – jak choćby OneNote, Office Lens. Do grona ciekawych projektów dołączyła teraz aplikacja budzika – Mimicker Alarm. To opracowany w ramach Microsoft Garage bezpłatny budzik, dzięki któremu poranna pobudka przebiega znacznie szybciej, niż gdy korzystamy z tradycyjnego alarmu dźwiękowego.

 

 

Aby wyłączyć alarm będziemy musieli wykonać jedną z sugerowanych przez alarm czynności: zrobić sobie selfie, wypowiedzieć jakaś frazę lub wstać z łóżka. Program korzysta z naszego otoczenia do działania.

 

Jeśli nie wykonamy zadania w zalecanym czasie program założy, że kontynuujemy drzemkę i uaktywni budzik ponownie. Po ukończeniu zadania możemy podzielić się wynikiem ze znajomymi. Program posiada między innymi następujące funkcje:

 

  • Przewodnik po aplikacji
  • Dostosowywanie alarmu (czas, dzień, dźwięk, drzemki, mimiki)
  • Obrazki, którymi możemy się dzielić ze znajomymi po pobudce

 

Budzik powstał na bazie opracowanego przez koncern z Redmond inteligentnego API nazwanego Microsoft Project Oxford, które umożliwiło wprowadzenie do budzika funkcji rozpoznawania mimiki, a API odpowiedzialne za mowę pozwala aplikacji sprawdzić, czy rzeczywiście wykonujemy poprawnie zadanie odpowiedniego wyrażenia zadanej sentencji. Trzecim elementem jest API odpowiedzialne za analizę kolorów otoczenia na potrzeby zadania sfotografowania zadanych kolorów.

 

Mimicker Alarm najlepiej działa, gdy mamy połączenie z siecią, aczkolwiek nie ma problemu by korzystać z budzika bez aktywnej transmisji danych. Wszelkie dane jak zdjęcia i filmiki trafiają na serwery projektu wraz z anonimowymi danymi o użytkowaniu aplikacji wyłącznie w celu zapewniania działania i rozwoju programu. Przesłane dane nie służą do identyfikacji użytkownika. Pełny kod programu można przejrzeć tutaj. Twórcy pozwalają też na wykorzystanie kodu na potrzeby stworzenia własnej wersji budzika. Inne projekty prowadzone w ramach Microsoft Garage można zobaczyć tutaj.

 

Źródło: Reddit.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg