5 aplikacji, które musisz mieć na smarfonie lub tablecie

4 minuty czytania
Komentarze
Improved-app-permissions

Bezpośrednio po zakupie smartfona wiele osób pyta, jakie aplikacje warto wgrać na nowe urządzenie. Z podobnymi pytaniami mamy do czynienia niemal codziennie w sieci. Jako, że w dużej mierze aplikacje się powtarzają postanowiłem wybrać te pięć najważniejszych aplikacji, które mogą się przydać na urządzeniu mobilnym. Jako, że prezentowane aplikacje należą do różnych kategorii zastosowana kolejność jest losowa.

OneNote

https://www.youtube.com/watch?v=dEofqMkMmQY

Odkąd zabierane zawsze i wszędzie ze sobą telefony zastąpiły smartfony wiele osób wykorzystuje je także między innymi do zanotowania pilnych spraw. Standardowo jednak na urządzeniach z Androidem rzadko kiedy instalowane są funkcjonalne aplikacje do notatek. Wybór w sklepie Play jest na tyle duży, że nie łatwo jest wybrać ten najlepszy program. Osobiście od dłuższego czasu korzystam z tytułowego OneNote bowiem oferowany przez firmę Microsoft notes dostępny jest dla wielu urządzeń – tych z systemem Android, ale też z Windows (w wersjach na urządzenia mobilne i komputery), iOS, OS X co sprawia, że do notatek mam dostęp praktycznie z dowolnego urządzenia. Automatyczna synchronizacja sprawia, że notatki zawsze są w najnowszej wersji (o ile oczywiście mamy aktywne połączenie sieciowe).

Tworzone notatki mogą posiadać zawartość multimedialną jak filmy, wideo, zdjęcia z aparatu. Można też tworzyć tak zwane listy rzeczy do zrobienia – przydatne np. na zakupach;). Notatki mogą być segregowane, przeszukiwane. Przydatna jest też opcja notatek odręcznych, jak i ręczne notatki na standardowych plikach z tekstem.

Allegro

Aplikacja popularnego serwisu aukcyjnego umożliwia w prosty sposób porównanie cen podczas zakupów i sprawdzenie czy oferowana „atrakcyjna oferta” w istocie nią jest. Aplikacja daje dostęp do aukcji jak i licytacji przedmiotów. Z poziomu urządzenia mobilnego jesteśmy wstanie przeprowadzić cały proces transakcji – od znalezienia przedmiotu po płatności. Na ekranie głównym aplikacji mamy dostęp do ofert specjalnych – Okazji Allegro.

Ceneo

Podobnie jak poprzednia aplikacja, także Ceneo.pl zapewnia wygodny dostęp do informacji o cenie produktów, dzięki czemu możemy uniknąć wtopienia w nieatrakcyjną ofertę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze strony poprzez przeglądarkę, jednak z uwagi na niedopasowany do urządzeń mobilnych interfejs jest po prostu niewygodne.

Aplikacja oferuje dokonywanie zakupów bez przechodzenia bezpośrednio na strony sklepów, wirtualny magazyn kart lojalnościowych (dzięki czemu można wyrzucić część plastikowych kart z portfela). Za pomocą skanowania kodów kreskowych można w prosty sposób sprawdzić cenę danego produktu u innych sprzedawców.

Office Lens

https://www.youtube.com/watch?v=0E5gERZXqjM

Ogłoszony jedną z najlepszy aplikacji w sklepie Play w 2015 roku Office Lens dla urządzeń z Androidem to jeden z ciekawszych efektów nowego pomysłu Microsoftu na swoją pozycję w świecie urządzeń mobilnych – dostarczanie wygodnych narzędzi bez względu na platformę. Program pozwala na wykorzystanie wbudowanego w praktycznie wszystkie współczesne smartfony czy tabletu aparatu do powielania różnych dokumentów. Program pozwala na obróbkę zrobionego zdjęcia, a także ułatwia czytanie tak powielonych dokumentów. Zdjęcia mogą być konwertowane do plików PDF, Word a nawet PowerPoint. Dostępne jest także przesyłanie do notatki w OneNote jak i chmury OneDrive.

Już teraz wiele osób wykorzystuje smartfony do fotografowania dokumentów, materiałów na studiach itd. Z Office Lens jest to jeszcze wygodniejsze. Tekst z dokumentów może być rozpoznany metodą OCR co pozwala szybko przekształcić zdjęcie dokumentu w normalny tekst, który można przeszukiwać potem pod kątem interesujących fraz.

Twitter

https://www.youtube.com/watch?v=IYyWfxUH9_Y

Aplikacja serwisu Twitter jest prostym narzędziem, dzięki któremu można być zawsze na bieżąco z różnymi informacjami, wrzucać tam własne przemyślenia. Obserwowanie konkretnych tagów pomaga w prosty sposób odfiltrować niepotrzebne, nieinteresujące nas treści, zajrzeć za kulisy różnych wydarzeń

Za pomocą serwisu Twitter, obserwując konkretnych użytkowników możemy wyłapać szybko wiele ciekawych wiadomości, które dopiero po pewnym czasie trafiają na portale w postaci wiadomości. W prosty sposób możemy także sami dzielić się interesującymi newsami czy filmikami, za pomocą odpowiednich #hashtagów (które to są logicznie nazwane) dotrzemy z naszą zawartością do tych osób, do których chcemy. Obserwując nasz profil na Twitterze nie ominie Was żaden news związany z Androidem:).

Źródło: własne, filmiki ze sklepu Play

Motyw