ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Qualcomm zaczyna mieszać i zmienia nazwy swoich układów – poznajcie Snapdragona 650 i 652

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
qualcomm snapdragon 618 620 650 652

Różne sposoby nazewnictwa często sprawiają, że konsumenci tak naprawdę nie wiedzą, co jest lepsze lub są specjalnie wprowadzani w błąd. Stosunkowo prosty system określania swoich produktów ma Qualcomm, ale teraz zostało to minimalnie zmienione i tak oto możemy ujrzeć „nowe” układy: Snapdragona 650 i 652.

Cudzysłów pojawił się nie bez powodu, gdyż doskonale znamy te propozycje Qualcomma. Wcześniej mogliśmy je znaleźć pod nazwami Snapdragon 618 i 620. W takim razie skąd taki ruch? Amerykanie uważają, że różnice wydajnościowe pomiędzy układem stosowanych chociażby w HTC One A9 (S617), a tym, co ma pojawić się w Galaxy A9 (S620) są zbyt duże i dlatego  bardziej zaawansowana technologia zmienia nazwę. Tym samym teraz „zwykły” konsument widząc, że dany smartfon posiada Snapdragona 650/652 na pokładzie będzie wiedział, że jest to o wiele mocniejsze urządzenie niż chociażby wspomniany tajwański model. Również ta zmiana może oznaczać to, że niedługo Qualcomm będzie chciał uzupełnić stworzoną przez siebie lukę nowymi układami.

Jednak czy nie dało się tego „problemu” rozwiązać w lepszy sposób? Cóż, najwyraźniej nie, a więc nam nie pozostaje nic innego jak zapamiętać tę zmianę.

źródło: Qualcomm

Sprawdź najnowsze wpisy