samsung galaxy s3 cyanogenmod13 marshmallow android 6.0.1

 

Pamiętacie jeszcze taki model jak Samsung Galaxy S3? Nie, to nie jest nowy odcinek Legend Androida, a Wy z pewnością pamiętacie o tym smartfonie. W przeciwieństwie do producenta, który już dawno zamknął swoje flagowe urządzenie w szufladzie. Jednak od czego jest nieoficjalne wsparcie?

 

Tak, na XDA-Developers właśnie pojawiło się nieoficjalne wydanie CyanogenMod 13, które bazuje na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Przypominam, że Galaxy S3 zakończył swój oficjalny żywot na Jelly Bean. Jednak jak to bywa z tzw. Custom ROMami, trzeba liczyć się z tym, że coś może nie działać. Nie inaczej jest i tym razem. Autor przedstawia następujące problemy:

 

  • WiFi losowo się wyłącza;
  • nie działają karty sformatowane w systemie plików innym niż FAT32.

 

Nie brzmi tak źle, prawda? W takim razie Samsung i9300 może cieszyć się tym na co czeka nawet Galaxy S6 i z tego, co wiemy to użytkownicy tego modelu jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość. Więcej szczegółów dotyczących użytkowania systemu CyanogenMod 13 na Galaxy S3 poznacie klikając w następujący link: Klik!

 

Oczywiście Galaxy S3 daleko do HTC HD2 i tak w ogóle jest jakiś smartfon, co może okazać się lepszym urządzeniem do modyfikacji pod kątem zaplecza programistów, którzy wciąż chcą tworzyć coś na tego starego już Tajwańczyka?

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.