samsung galaxy s3 cyanogenmod13 marshmallow android 6.0.1

 

Pamiętacie jeszcze taki model jak Samsung Galaxy S3? Nie, to nie jest nowy odcinek Legend Androida, a Wy z pewnością pamiętacie o tym smartfonie. W przeciwieństwie do producenta, który już dawno zamknął swoje flagowe urządzenie w szufladzie. Jednak od czego jest nieoficjalne wsparcie?

 

Tak, na XDA-Developers właśnie pojawiło się nieoficjalne wydanie CyanogenMod 13, które bazuje na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Przypominam, że Galaxy S3 zakończył swój oficjalny żywot na Jelly Bean. Jednak jak to bywa z tzw. Custom ROMami, trzeba liczyć się z tym, że coś może nie działać. Nie inaczej jest i tym razem. Autor przedstawia następujące problemy:

 

  • WiFi losowo się wyłącza;
  • nie działają karty sformatowane w systemie plików innym niż FAT32.

 

Nie brzmi tak źle, prawda? W takim razie Samsung i9300 może cieszyć się tym na co czeka nawet Galaxy S6 i z tego, co wiemy to użytkownicy tego modelu jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość. Więcej szczegółów dotyczących użytkowania systemu CyanogenMod 13 na Galaxy S3 poznacie klikając w następujący link: Klik!

 

Oczywiście Galaxy S3 daleko do HTC HD2 i tak w ogóle jest jakiś smartfon, co może okazać się lepszym urządzeniem do modyfikacji pod kątem zaplecza programistów, którzy wciąż chcą tworzyć coś na tego starego już Tajwańczyka?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.