ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Legenda wiecznie żywa. Android Marshmallow odpalony na nieśmiertelnym HTC HD2!

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
htc hd 2

HTC HD2 zawitał na półki sklepowe w czwartym kwartale 2009 roku. Musicie przyznać, że od tego czasu na rynku pozmieniało się bardzo dużo. System Windows Phone 6.5 na którym pracował HTC HD2 już dawno odszedł do lamusa. Osoby, które jednak nieco interesują się alternatywnym oprogramowaniem powinni wiedzieć jak przyjazne jest to urządzenie dla deweloperów. Kto by jednak pomyślał, że uda się na nim odpalić.. najnowszego Androida!

HTC HD2 się postarzał, ale trzeba przyznać, że jego żywot nie jest bezbarwny. W ciągu ostatnich lat uruchamiano na nim Windowsa 8, Firefox OS, Androida 2.1, KitKata, Lollipopa.. a teraz Marshmallowa! Trzeba jednak tutaj dodać, że nie mówimy tutaj o całkowicie funkcjonalnym porcie.

htc-hd2-marshmallow-300x529

Według osoby odpowiedzialnej za całe przedsięwzięcie, użytkownika forum XDA Developers – masc18max, Marshmallow na HTC HD2 działa, ale nie obsługuje oczywiście wszystkich udogodnień jakie niesie ze sobą Android 6.0. Marshmallow na HD2 pozwala na obsługę ekranu dotykowego, odtwarzanie dźwięku oraz korzystanie z Wi-Fi – to wszystko. Sam system nie funkcojnuje też stabilnie, działa powoli i informuje o wielu błędach. Można powiedzieć więc, że jest to sztuka dla sztuki, ale mimo wszystko jest się czym pochwalić.

Trzeba przyznać, że dokonanie to jest dość imponujące, tym bardziej że mamy do czynienia z urządzeniem, które nie powstało w ogóle z myślą o pracy z Androidem. Dla przypomnienia, HD2 posiada jednordzeniowy procesor Qualcomm Scorpion 1GHz wspomagany przez 448 MB (dostępnej) RAM. 4.3 calowy wyświetlacz posiada rozdzielczość 800 x 480 pikseli.

Źródło: AndroidAuthority

Sprawdź najnowsze wpisy