Tak jak przypuszczaliśmy, Cortana standardem w Cyanogen OS – współpraca idzie pełną parą

1 minuta czytania
Komentarze
cortana cyanogen os

Microsoft nie radzi sobie za bardzo ze swoim mobilnym systemem z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że wiele swoich wyjątkowych funkcji, programów czy też po prostu rozwiązań rozdaje innym. Tak też się stało z Cortaną, która oficjalnie pojawiła się w sklepie Play, a teraz zadomowiła się na systemie od Cyanogen Inc.

Jeśli Google Now Was męczy, a chcecie korzystać z asystenta głosowego to możecie skorzystać właśnie z Cortany. Jeśli kupicie mobilne urządzenie, które na pokładzie będzie miało Cyanogen OS (np.: ZUK Z1, OnePlus One) to na dzień dobry przywita Was właśnie propozycja Microsoftu. To nie pierwszy przypadek, gdy gigant z Redmond współpracuje z Cyanogen Inc., ale co to tak naprawdę oznacza? Uważam, że producent „Okienek” chce wciąż istnieć na mobilnym rynku, gdy ich własny system legnie w gruzach. Jednak wróćmy do samej Cortany i Cyanogen Inc. Obie firmy już oficjalnie przedstawiły zaistniałą sytuację na swoich stronach internetowych: Microsoft, Cyanogen Inc.

Ja jednak jeszcze zastanawiam się kto na tym zyska? Firma z Redmond czy coraz większa grupa programistów podpisująca się cyjanowym kolorem? Jestem ciekawy Waszej opinii na ten temat.

Motyw