cortana cyanogen os

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Microsoft nie radzi sobie za bardzo ze swoim mobilnym systemem z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że wiele swoich wyjątkowych funkcji, programów czy też po prostu rozwiązań rozdaje innym. Tak też się stało z Cortaną, która oficjalnie pojawiła się w sklepie Play, a teraz zadomowiła się na systemie od Cyanogen Inc.

 

Jeśli Google Now Was męczy, a chcecie korzystać z asystenta głosowego to możecie skorzystać właśnie z Cortany. Jeśli kupicie mobilne urządzenie, które na pokładzie będzie miało Cyanogen OS (np.: ZUK Z1, OnePlus One) to na dzień dobry przywita Was właśnie propozycja Microsoftu. To nie pierwszy przypadek, gdy gigant z Redmond współpracuje z Cyanogen Inc., ale co to tak naprawdę oznacza? Uważam, że producent „Okienek” chce wciąż istnieć na mobilnym rynku, gdy ich własny system legnie w gruzach. Jednak wróćmy do samej Cortany i Cyanogen Inc. Obie firmy już oficjalnie przedstawiły zaistniałą sytuację na swoich stronach internetowych: Microsoft, Cyanogen Inc.

 

Ja jednak jeszcze zastanawiam się kto na tym zyska? Firma z Redmond czy coraz większa grupa programistów podpisująca się cyjanowym kolorem? Jestem ciekawy Waszej opinii na ten temat.

 

 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.